Adéla Turčová

Datum narození

20.7. 1992 v Plzni. Mám to tu moc ráda. Nejlepší místo pro život je plzeňský kraj.

Motto

Když jsem sama studovala na gymnáziu, tak moje motto v maturitních novinách bylo: „Jedna pětka mě nezabije.“

Další moje oblíbené je „Ničeho na světě se není třeba bát, je jen třeba všemu porozumět.“

– Marie Curie-Skłodowská (jedna z mých největších oblíbenkyň)

A na závěr jedno životní motto „Žijeme ve městech, v srdcích máme hory a oceán“ - prostě ráda utíkám z reality do přírody.

Co nabízím

Podporu, porozumění, pomoc, ochotu spolupracovat, rozvíjet se, motivovat ostatní a být možností záchrany při tápání během studia.

Široký nadhled a záběr ve více oborech. Zkušenosti s moderními technologiemi a chuť učit sebe i ostatní novým věcem.

Trpělivost a ochotu věnovat se všem i nad rámec výuky.

Chtěla bych, aby žáci měli chuť do učení, aby je to bavilo, abychom společně mohli řešit zapeklité problémy a aktuální otázky z oblasti vědy. Byla bych ráda, kdyby nám hodiny rychle utíkaly, aby to nebyla nuda a pokaždé abych přišla s něčím novým. Vše jde rychle dopředu a my nechceme zaspat dobu. Respektuji, že všichni nemůžeme být chemici, ale můžeme mít tu chemii rádi a chápat její význam v praxi. Nemyslím tím umět vyjmenovat ný, natý, itý,…

Velice ráda vás podpořím v jakékoli vaší zálibě, budu vám fandit a budu na vás hrdá. Samozřejmě pro sportovce a tanečnice mám slabost. 😊

Na čem stojím (o co se opírám)

O svůj pozitivní přístup k životu a že nic není nemožné. Protože když se chce, můžete dokázat malé i velké věci. Ve svém životě jsem si splnila svůj dětský sen – být učitelem. Opravdu je to tak 😊

Co mám za sebou

V Plzni jsem vystudovala PF v oborové kombinaci chemie/biologie pro střední školy. Fyziku jsem si po dvou letech učení rozhodla doplnit v rámci CŽV na FP v Českých Budějovicích. Dále jsem se věnovala projektům a konferencím na téma popularizace přírodovědných předmětů. Působila jsem jako koordinátor vědeckých kroužků pro plzeňský kraj. Také jsem pět let učila na ZŠ.

Co dělám teď

Na gymnáziu vyučuji přírodní vědy, fyziku, chemii, biologii, informatiku, trochu tělocviku a zároveň jsem třídní učitelkou. Rozvíjím se v IT technologiích a snažím se vychytávat nástrahy distanční výuky. Mám velkou podporu mezi kolegy a vedením. To mě moc těší.

V odpoledních hodinách vyučuji na soukromé hudební škole Yamaha v Plzni hru na kytaru a ukulele. Ve volných chvílích se snažím být aktivní sportovec a zapojovat se do soutěží spojených s triatlonem.

Kam směřuji

Přála bych si, aby mě moje práce pořád bavila. Věřím, že mě můj optimistický přístup k životu neopustí. Jsem spokojená. Budu moc ráda, když mi vybyde čas na další vzdělávání v oblasti didaktiky.

Nahoru