Stanislav Brož

Kdo jsem?

Člověk s mírnou, nicméně zcela zvládnutou, obsesí v kultuře, mluvení, lidech a cestování. Nadšenec do jazyků a zvířat. Věčný optimista. A v neposlední řadě také učitel toho, co ho baví.

Aprobace?

Španělský jazyk

Proč GFK?

Říká se, že člověk se vrací na místa, která má rád. To je i můj případ. Takže proč GFK? Odpověď by mohla mít stovky slov, ale pokusím se být velmi stručný. Důvody jsou tedy: otevřenost, lidský přístup, studium, znalosti, pochopení, přátelství, modrý vchod, přestávky, dozory na chodbě, kolegové, sborovna, všestrannost, systém, kultura, nadšení, tým, jídelna, kreativita, vzájemný respekt, vzpomínky, komunikace, paní vrátná, snaha, zkušenosti, akce, propojení, technologie, pokrok, ředitelna, kroužky, porady, zvonění, třídy,… a vlastně to všechno, co dělá GFK tím, čím je.

Co mám rád?

Španělsko, cesty do Španělska, španělské pláže, španělské jídlo a pití, španělská města, španělskou hudbu, španělštinu. A abych zmínil i něco nešpanělského, tak třeba: odvahu, spravedlnost, svoje zvířata, přátele, poezii, nezávislost a možnost volby.

Co nemám rád?

Limity, lži, lstivé lidi, lenost, loupeže, lakomství a taky lebky a lečo.

Motto:
Možná to bude trochu klišé (a možná taky dost). Nerad bych ho překládal, protože už by pak neznělo tak dobře. Je to: Tienes que amar lo que haces para querer hacerlo todos los días. (= Musíš milovat to, co děláš, abys to chtěl dělat každý den.) A je to tak. 😊

Nahoru