Helena Steiningerová

Datum narození: Není tak důležité, člověku je tolik, na kolik se cítí, jsem rodačka z Plzně, pro Plzeňsko a západní Čechy vůbec mám slabost.

Motto: Člověk není pánem přírody, ale jen její součástí. Štěstí je odměna těm, kdo ho nehledají.

Co nabízím: Přátelství, pomoc, spolupráci. Řečové dovednosti v jazyce, vytvoření vlastního názoru, umění se orientovat, nejen na zeměpisných mapách, lásku a vztah k předmětu, k lidem, ke své vlasti - to je cílem mého pedagogického snažení. Metodika je mým koníčkem, a tak se studenti na mých hodinách nezastaví, slovo nuda zkrátka neznám. Heslo: těžko na cvičišti, lehko na bojišti, ocení studenti při maturitě, na vysoké škole a hlavně v životě. Kromě toho Vám ošetřím lehčí zranění a bolístky. Ráda s Vámi půjdu na koncert, na fotbal, hokej, či jiné sportovní zápolení.

Na čem stojím (o co se opírám): Na skvělém rodinném zázemí, na přátelství a na svobodě.

Co mám za sebou: V Plzni jsem vystudovala PF obory zeměpis, ruský jazyk, poté jsem si doplnila německý jazyk v Brně. Studijní stáže v zahraničí / Prien, opakovaně Hamburk, Salcburk, Volgograd/ byly skvělou příležitostí pro doplnění jazykových znalostí, ale i přínosem pro můj druhý obor - zeměpis. A řadu let mezi žáky a studenty.

Co dělám teď: Na gymnáziu vyučuji zeměpis, vlastivědu, německý jazyk a konverzaci. Starám se také o to, aby ekologie nebyl pro studenty jen prázdný pojem. Nemůžu se smířit s omezeností, bezohledností, nevděkem a s podrazy.

Kam směřuji: Když člověk dělá to, co ho baví, tak je nejšťastnější člověk pod sluncem. To platí pro mě a chci, aby to platilo pro mé studenty, přátele, kolegy i rodinu.

Další informace

  • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.