Adéla Turčová

Datum narození: 20.7. 1992 v Plzni. Mám to tu moc ráda. Nejlepší místo pro život je Plzeňský kraj.

Motto: Když jsem sama studovala na gymnáziu, tak moje motto v maturitních novinách bylo: „Jedna pětka mě nezabije.“ Další moje oblíbené je „Ničeho na světě se není třeba bát, je jen třeba všemu porozumět.“ – Marie Curie-Skłodowská (jedna z mých největších oblíbenkyň) A na závěr jedno životní motto „Žijeme ve městech, v srdcích máme hory a oceán“ - prostě ráda utíkám z reality do přírody.

Co nabízím: Podporu, porozumění, pomoc, ochotu spolupracovat, rozvíjet se, motivovat ostatní a být možností záchrany při tápání během studia. Široký nadhled a záběr ve více oborech. Zkušenosti s moderními technologiemi a chuť učit sebe i ostatní novým věcem. Trpělivost a ochotu věnovat se všem i nad rámec výuky. Chtěla bych, aby žáci měli chuť do učení, aby je to bavilo, abychom společně mohli řešit zapeklité problémy a aktuální otázky z oblasti vědy. Byla bych ráda, kdyby nám hodiny rychle utíkaly, aby to nebyla nuda a pokaždé abych přišla s něčím novým. Vše jde rychle dopředu a my nechceme zaspat dobu. Respektuji, že všichni nemůžeme být chemici, ale můžeme mít tu chemii rádi a chápat její význam v praxi. Nemyslím tím umět vyjmenovat ný, natý, itý,… Velice ráda vás podpořím v jakékoli vaší zálibě, budu vám fandit a budu na vás hrdá. Samozřejmě pro sportovce a tanečnice mám slabost. 😊

Na čem stojím (o co se opírám): O svůj pozitivní přístup k životu a že nic není nemožné. Protože když se chce, můžete dokázat malé i velké věci. Ve svém životě jsem si splnila svůj dětský sen – být učitelem. Opravdu je to tak 😊

Co mám za sebou: V Plzni jsem vystudovala PF v oborové kombinaci chemie/biologie pro střední školy. Fyziku jsem si po dvou letech učení rozhodla doplnit v rámci CŽV na FP v Českých Budějovicích. Dále jsem se věnovala projektům a konferencím na téma popularizace přírodovědných předmětů. Působila jsem jako koordinátor vědeckých kroužků pro plzeňský kraj. Také jsem pět let učila na ZŠ.

Co dělám teď: Na gymnáziu vyučuji přírodní vědy, fyziku, chemii, biologii, informatiku, trochu tělocviku a zároveň jsem třídní učitelkou. Rozvíjím se v IT technologiích a snažím se vychytávat nástrahy distanční výuky. Mám velkou podporu mezi kolegy a vedením. To mě moc těší. V odpoledních hodinách vyučuji na soukromé hudební škole Yamaha v Plzni hru na kytaru a ukulele. Ve volných chvílích se snažím být aktivní sportovec a zapojovat se do soutěží spojených s triatlonem.

Kam směřuji: Přála bych si, aby mě moje práce pořád bavila. Věřím, že mě můj optimistický přístup k životu neopustí. Jsem spokojená. Budu moc ráda, když mi vybyde čas na další vzdělávání v oblasti didaktiky.

Další informace

  • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.