Platforma 11+

Platforma 11+
Teď 55 39 13 já

platforma1.jpgExkurze do světa pubescentů, adolescentů, dospívajících. Otázka po tom, čím je pojem puberta definován, je přitom spouštěcím mechanismem k hledání scénických prostředků, textu i jevištních situací. Tak zní slogan, který najdete na stránkách divadla Alfa.

platforma2.jpgCílem režisérky Petry Tejnorové a dramaturga Matěje Samce bylo nejen vytvořit inscenaci s diváckou adresou 11-15 let, ale především nechat vzniknout platformu pro setkání těch, kteří mají období puberty za sebou (a kteří se na něj rozpomínají) s těmi, kteří jím právě procházejí a prožívají jej. Tato platforma je určena specifickým bytím mezi: Mezi dítětem a dospělým; Mezi okamžikem zlomu a časem zpětného pohledu do něj. Inscenace nechává promluvit obě skupiny (dospívajících a dospělých) současně a subjektivně. Vychází z konkrétních reálných zážitků, situací a jejich reflexí.platforma3.jpg

Ke spolupráci byli vyzváni studenti sekundy našeho gymnázia, konkrétně Valetýna Černá, Adam Svoboda, Viktor Šimek, 

platforma4.jpg

Alžběta Vostracká, Laura Zemanová a Lýdie Čeladová. Autoři inscenace nicméně pracovali i s texty ostatních studentů sekundy.

Vznikla mimořádná inscenace, kterou zatím shlédli jak studenti naší školy, tak rodiče zúčastněných studentů.

Nahoru