Projekt Jazyková Riviéra

Projekt probíhal od úterý 19.6. do pátku 22.6.2007. Studenti pracovali zčásti ve škole, zčásti v okolí Boleveckého rybníku a také doma, kde probíhaly dokončovací střihačské a podobné technické práce. Projekt vedly V. Ságnerová, A. Tenková a J. Tůmová.

Cílem projektu bylo vytvoření dvou cizojazyčných krátkých filmů, které spojoval exteriér Boleveckého rybníku. 


První den studenti vytvářeli cizojazyčný scénář (ve španělštině a angličtině) a také došlo k vytvoření profilů postav a rozdělení rolí. Další den studenti trávili v exteriérech, vybírali vhodná místa pro natáčení, promýšleli kostýmy a rekvizity. Také proběhla generální zkouška. Předposlední den projektu došlo k samotnému natáčení - skutečně několikahodinovému, vzhledem k častému opakování jednotlivých scén, s cílem získat co nejlepší materiál. Odpoledne a večer pak studenti pracovali na stříhání a ozvučování filmu, případně titulcích. Poslední den projektu studenti pracovali na prezentaci - výzdoba učebny, ukázky scénáře a profilů postav.
Samotná prezentace v pondělí následujícího týdne měla navodit atmosféru filmového festivalu, došlo k projekci obou filmů, anglického „Kriminálka Bolevec“ a španělského „Tichý stín“, z nichž diváci volili jako lepší ten druhý. Každý z filmů byl jiný a každý z filmů vynikal v něčem jiném. Také styl obou snímků věrně kopíroval povahu národa, v jehož jazyce byl natočen. Studenti díky tomuto projektu prošli všemi fázemi filmové tvorby a zároveň byli nuceni pracovat s cizím jazykem na komunikativní úrovni. 3.7.07, A.Tenková.
Nahoru