Vidžín - Tvůrčí dílna 2010

V pondělí 13. 9. 2010, přesně v 9.00, jsme se v počtu 31 studentů a čtyř kantorek (Petra Hynčíková, Štěpánka Lišková, Eva Kletečková, Tereza Dubničková) rozjeli vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím, které nám přichystala další Tvůrčí dílna...

Pondělí se už podle tradice neslo v duchu dramatických her a technik, následované pobytem na samotách a společným odproštěním se od starostí a strastí technického světa se štětcem (i bez něj) v ruce... Po"samotách" následovala prezentace jednotlivých skupin, ve kterých měli studenti strávit následující čtyři dny.
2td10.jpg

V nabídce byly tentokrát skupiny dvě - dramaticko(i literárně) výtvarně hudební projekt pod vedením Petry Hynčíkové a Štěpánky Liškové a výtvarně (a literárně)dramatická skupina pod vedením Terezy Dubničkové a Evy Kletečkové.

Po rozřazení jednotlivých studentů do skupin se už následujícího úterního rána začalo pracovat na samotném programu (po instalaci a vysvětlení „samot"). Studenti krom jiného vyzkoušeli různé výtvarné, hudební i dramatické techniky, utužili týmovou spolupráci a odnesli si, mimo materiálních výtvorů, dle jejich vlastních slov a reakcí, dobré zážitky.

3td10.jpgNáplní první skupiny (Petra, Štěpánka) byl svět ostrovních (Tahiti, Havaj, Cookovy ostrovy...) mýtů a tento projekt vyústil v divadelní představení sehrané pomocí efektních stínových loutek. Studenti sehráli vlastní příběh a doprovodili ho původní hudbou (viz DVD záznam a fotografie).
4td10.jpg

Druhá skupina (Tereza, Eva) pracovala s motivem stvoření - od prvotního stromu se dostala až k mužsko ženskému principu a připravila si v tomto duchu i prezentaci.

Nezbývá než dodat, že obě představení byla mimořádně zdařilá, o čemž svědčí pořízená dokumentace, a studenti prokázali, že jsou schopni výborně a samostatně pracovat na něčem, co má stále, přes dnešní hektickou a přetechnizovanou dobu, smysl a půvab!

                                                                                                          Za rok se těší za všechny Petra Hynčíková

Nahoru