Beseda ZIKMUND100 cestovatelů Sochy a Vaňourka

V pátek 8. 11. 2019 od 12:00 do 13:30 zveme všechny zájemce a studenty tříd kvinta, sexta a septima do auly GFK na Besedu ZIKMUND100 cestovatelů Sochy a Vaňourka.

Beseda bude doplněna výstavou srovnávacích starých fotek (Hanzelka a Zikmund) a nových ze stejných míst (Socha a Vaňourek).

Beseda proběhne v rámci cyklu „Svět kolem nás“, který pořádá škola ve spolupráci se Středoškolským klubem při gymnáziu.

Leták k besedě


Všechno, co jste chtěli vědět o světě - ale báli jste se zeptat - vám odtajní cestovatelská show, která trvá v průměru 90min. Na těchto již oblíbených a dost často vyprodaných show, sdílí Lukáš a Tomáš svoje zážitky z různých míst Evropy, Blízkého východu a Asie. 
 

Projekt ZIKMUND100 vznikl v hlavách Lukáše Sochy a Tomáše Vaňourka, jako nápad vyjádřit úctu cestovatelským vzorům několika generací, podívat se do světa, přivést kus světa domů a ukázat ho i těm, kteří takové možnosti nemají. 

Putování po stopách legend Hanzelky a Zikmunda napříč Asií, ukazuje, jak se změnil svět, přináší retrospektivní svědectví v podobě fotografií a daruje tuto skutečnost ke stým narozeninám Ing. Miroslava Zikmunda a k úctě jeho kamaráda Ing. Jiřího Hanzelky. 

Na cestě dlouhé 262 dnů Tomáš a Lukáš napsali cestopis s názvem ZIKMUND100, který se stal bestsellerem. Spolu s filmovým týmem pod vedením Viktorie Lörinczové se podařilo natočit jedinečný cestopisný film Cesta jako žádná ze sta, který svou světovou premiérou slavnostně zahájil filmový festival Finále Plzeň 2019.

 

ZIKMUND 100 -

Nahoru