Držíme palce naší absolventce Báře Kodedové v Riu!

Naše bývalá studentka, která u nás maturovala v roce 2009, se na konci června kvalifikovala na olympiádu v Riu. Bude tak jedinou naší závodnicí v moderním pětiboji. Tato disciplína zahrnuje šerm, jízdu na koni, plavání, běh a střelbu.

Bára studuje posledním rokem na Univerzitě Karlově magisterský obor Molekulární biologie. Dva dny před odletem do Ria učinila poslední chybějící krok k ukončení studia: odevzdala svoji diplomovou práci a po její obhajobě hodlá studovat doktorské studium na stejné škole. Je tak důkazem toho, že lze být vynikající sportovkyní i studentkou. Ostatně už i u nás na gymnáziu dokázala bez problému obojí skloubit.

Báru můžete v soutěžích sledovat 18. a 19. 8. 2016

Bára Kodedová skončila v olympijském závodě v moderním pětiboji na 26. místě! Druhý den soutěží zahájila osobním rekordem v plavání a v bonusovém kole šermu udržela 10. pozici. V následném parkuru však Bára neměla štěstí na los koně. Přesto se ukázalo, že klisnu Legende zvládla ještě velmi slušně (28. místo), německá závodnice, která jela se stejným koněm, totiž parkur ani nedokončila. Do závěrečného běhu kombinovaného se střelbou pak vybíhala na 26. místě se ztrátou 1:52. Toto pořadí si nakonec udržela až do cíle. Báro, moc gratulujeme a děkujeme za hezký zážitek!

Nahoru