Gymnázium Františka Křižíka navštíví Thor Heyerdahl!

27. a 28. března proběhne na Gymnáziu  Františka Křižíka 9. ročník cestovatelského festivalu Letem světem. Jako hlavní téma festivalu je dvojice dobrodruhů a cestovatelů – Thor Heyerdahl a Eduard Ingriš.

K naší velké radosti pozvání přijal (a z Norska přiletí) Thor Heyerdahl jr., syn Thora Heyerdahla, který se účastnil expedice Aku Aku na Velikonoční ostrov v roce 1955 a který v současné době pracuje na odkazu svého otce v Muzeu Kon Tiki. Vystoupí v pátek odpoledne 27. března na zahájení festivalu s přednáškou "Ve stopách mého otce". Stejnou přednášku bude mít i na páteční studentské sekci.

Mezi další hosty festivalu patří experimentální archeolog Pavel Pavel, který bude v sobotu dopoledne přednášet o spolupráci s Thorem Heyerdahlem na Velikonočním ostrově v roce 1986, režisér Petr Horký bude o setkání a natáčení s Thorem Heyerdahlem i o "českém Heyerdahlovi" Eduardu Ingrišovi. V atriu školy bude zahájena výstava fotografií Eduarda Ingriše (mj. i z plavby na balzovém voru Kantuta, na kterém po vzoru Heyerdahla a jeho voru Kon Tiku dvakrát přeplul Tichý oceán), v rámci divadelního představení sboru naší školy zazní určitě i Ingrišova slavná Niagara ... S Pavlem Pavlem se při workshopu pokusíme v atriu rozpohybovat repliku sochy moai...

V sobotu odpoledne mj. vystoupí českoamerický režisér a kameraman Steve Lichtág, známý především natáčením dokumentů o žralocích, který právě dokončil natáčení s Miroslavem Stinglem.

Záštitu nad festivalem převzali norský velvyslanec Robert Kvile, hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a primátor Plzně Martin Baxa, na festival dorazí i ředitel muzea Kon Tiki v Oslu Martin Biehl... A řada dalších úžasných hostů.

Více informací o festivalu naleznete v příloze a na festivalovém webu vstupenky jsou v prodeji na GoOut.

Zde najdete pozvánku na akci.

Srdečně Vás zveme!

Medailonky prezentujících ke stažení v příloze. Medailonky

1) Letem světemVystava Ingris2) pozvanka 2 – m

Nahoru