Jiří Grygar doraziil na besedu se studenty Gymnázia Františka Křižíka i přes komplikace na železnici

V úterý 10. května 2016 odpoledne navštívil studenty Gymnázia Františka Křižíka v Plzni český astronom a astrofyzik, významný propagátor vědy RNDr. Jiří Grygar. Jiří Grygar dorazil přes komplikace na železnici (uzavřené plzeňské nádraží), ředitelka školy Šárka Chvalová si pro něj osobně dojela do Rokycan... 

Studentům pak ve zcela zaplněné aule školy nabídl zajímavou přednášku o vzniku a vývoji vesmíru s názvem Vznik fyziky, chemie a biologie, aneb Velký třesk za všechno může. V dotazech se dostalo i na hypotetické částice gravitony, teorii superstrun, zánik vesmíru či vztah vědy a víry.

Beseda proběhla v rámci cyklu „Svět kolem nás“ a u příležitosti výročí 25 let Gymnázia Františka Křižíka. V tomto roce navštívili Gymnázium Františka Křižíka karikaturista Pavel Kantorek, kytarový virtuos Lubomír Brabec, cestovatel a experimentální archeolog Pavel Pavel nebo dcera sira Nicholase Wintona Barbara Wintonová. Školu v tomto roce ještě má navštívit kajakářka Štěpánka Hilgertová, v červnu proběhne v atriu školy výstava Komiks v Plzni žije, žijeme komiksem! 

Nahoru