Jít tou nejtěžší cestou

Beseda se studentkou Stanfordské univerzity Barborou Davidovou

V rámci cyklu přednášek a besed s názvem „Svět kolem nás“ navštíví 21. ledna Gymnázium Františka Křižíka studentka 3. ročníku Stanfordské univerzity Barbora Davidová.

 

Na Stanford se hlásí nejtalentovanější mladí lidé z celého světa, přesto jich více než 95 procent neprojde přes náročné přijímací zkoušky. Barboře Davidové se to povedlo. A to i díky jejím zájmům. V Barmě učila mladé dívky angličtinu, pomáhá s charitativními akcemi, věnuje se skialpinismu a zdolává ledovce. Kromě oblíbené fyziky a matematiky se rovněž vzdělává i v historii a dalších oborech. Mluví hned čtyřmi světovými jazyky. Příprava na přijímací zkoušky jí spolkla takřka veškerý volný čas a sebrala jí i mnoho sil. Nikdy však nepřemýšlela o tom, že by svůj sen vzdala. Na Stanfordovu univerzitu se dostala o dva roky později i Bářina sestra Sára Davidová.

Barbor Davidová bude se studenty Gymnázia Františka Křižíka besedovat o přípravě na přijímací zkoušky i studiu na jedné z nejprestižnějších světových univerzit.

Beseda proběhne v rámci cyklu přednášek a besed Svět kolem nás. V rámci tohoto cyklu navštívili gymnázium kytarový virtuos Lubomír Brabec, dcera sira Nicholase Wintona Barbara Wintonová, experimentální archeolog Pavel Pavel, astronom Jiří Grygar, designer vozů Ferrari Maurizio Corbi, shakespearolog Martin Hilský, fotbalista a trenér Pavel Horváth nebo bývalý osobní asistent Freddieho Mercuryho Peter Freestone. Proběhlo také několik výstav – např. výstava kreslených vtipů Pavla Kantorka nebo výstava plzeňských komiksových kreslířů s názvem Plzeňská bublanina.

 

Beseda proběhne v úterý 21. ledna od 11:55 hodin v aule gymnázia, Sokolovská 54, vstup je možný i pro zájemce z řad veřejnosti.

Besedu pořádá Gymnázium Františka Křižíka a Středoškolský klub ASK ČR při gymnáziu.

 

Zdroje informací:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ceska-studentka-se-dostala-na-stanford-povede-se-to-jednou-z/r~c47a34f20a5111e7bfaf0025900fea04/?_ga=1.15692854.1690730229.1489402095

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/jit-tou-nejtezsi-cestou-aneb-ceska-divka-na-stanfordu_424379.html

https://www.marieclaire.cz/lide/ceska-studentka-ktera-se-dostala-na-jednu-z-nejlepsich-skol-sveta-jak-dokazala

https://video.aktualne.cz/dvtv/dostala-se-mezi-nejlepsi-na-stanford-mi-pomohly-i-dobrovolni/

https://echo24.cz/a/S4h5j/recept-k-prijeti-dvou-sester-na-stanfordovu-univerzitu-mamka-s-nami-byla-doma

https://video.aktualne.cz/dvtv/nejlepsi-maturantkou-sveta-je-sara-davidova-chtela-jsem-do-a/r~1518af20053511ea8d520cc47ab5f122/

Nahoru