Naše škola se zapojila do projektu Férová škola

Naše škola se zapojila do projektu Férová škola. Cílem projektu je, aby všechny děti mohly chodit do školy, kde učitelé přistupují k žákům individuálně, vychovávají nadšené a zvídavé osobnosti s vlastním názorem a do nichž se děti i učitelé těší. Autorem projektu Férová škola je Liga lidských práv, nezisková organizace, která hájí práva a svobody všech lidí. 

Liga lidských práv dlouhodobě prosazuje principy inkluzivního vzdělávání. Podporuje a oceňuje základní školy, které vytvářejí spravedlivé prostředí pro všechny děti a snaží se využít potenciálu každého jedince.*

Na stránkách projektu Férová škola a na jejich mapě byl zveřejněn profil naší školy a byl zde zveřejněn „příklad dobré praxe“ – Příběh naší absolventky Ivany Votípkové.

Jsme jedinou školou v Plzni a okolí, která se zatím k projektu přihlásila.

*Poznámka: Gymnázium Františka Křižíka a ZŠ se inkluzí dlouhodobě zabývá. Vzhledem k podmínkám a zaměření projektu na základní školy nemůže být gymnázium přímo certifikovanou školou.

Ivana slozila uspesne maturitni zkousku   Se spoluhráčkou Monikou Teclovou (napravo fotky) na MS v Turecku - 5. místo z 18. týmů!   Poprvé závody ve slalomu na lyžích - 4.místo

Nahoru