Obrovský úspěch dětského divadelního souboru Smršť GFK

S inscenací Zlozvykárium jsme postoupili na národní přehlídku dětských divadelních souborů ve Svitavách. V letošním divadelně bohatém roce (do postupových přehlídek bylo přihlášeno rekordních 37 inscenací) budeme ve Svitavách reprezentovat nejen naše gymnázium, ale celý Plzeňský a Karlovarský kraj.

. Inscenace měla kladné přijetí a hodnocení na několika přehlídkách, mimo jiné byla také doporučena k postupu na festival Loutkářská Chrudim. Představení můžete zhlédnout 30. 5. od 18.00 na Moving Station v rámci laureátských večerů přehlídek pořádaných centrem Johan, nebo 14. 6. od 18.00 v rámci Večírku GFK v divadle Alfa na Rokycanské třídě. 

Oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje v divadle se zúčastnilo 37 divadelních družstev. Proběhla 4 vyřazovací předkola. V Plzeňském jsme získali stříbro a postoupili do kraje. Tam hrálo 14 týmů, systémem každý pro každého. Po velmi dobrém výkonu jsme získali zlato a postoupili do národního kola, ze kterého se už nikam nepostupuje, protože mistrovství Evropy ani světa v zápasu divadlem už není. Takže jsme dosáhli největšího možného úspěchu. Nikdo z našeho družstva nebyl vyloučen ani diskvalifikován, hráli jsme fair play a fandili i soupeřům. Rozhodčí nás pochválili. Také jsme měli prvenství v počtu hráčů na jevišti a jsme zváni na další divadelní turnaje.

Více o našich divadelních představeních najdete v ZDE

S pozdravem Ve zdravém divadle zdravý duch                                                                                František Kaska

Nahoru