PLZEŇSKÁ BUBLANINA NA VÝSTAVĚ V BRNĚ!

Na brněnském komiksovém festivalu KOMA byla uvedena i výstava tří plzeňských výtvarníků Pavla Trnky, Václava Šlajcha a Vhrstiho s názvem PLZEŇSKÁ BUBLANINA. Těší nás to o to více, že tato výstava vznikla a byla uvedena poprvé právě u nás na Gymnáziu Františka Křižíka. Viz http://www.krizik.eu/ostatni/aktuality/doc/vernisaz-vystavy-plzenska-bublanina-2272/aktualita.htm.

Komiksový festival KOMA proběhl od 22. do 25. 9. 2016 v Brně. Na stránkách festivalu www.festivalkoma.cz se píše: KOMA je první festival svého druhu, který přibližuje současnou komiksovou tvorbu brněnskému publiku. Komiksové iniciativy KOMIXXX – galerie Šaufenstr – časopis Aargh! se spojily za účelem představení komiksu a současného umění jako vzájemně provázaných světů. Elementy v podobě výstav, živého malování, výtvarných instalací, symposií, filmových projekcí, workshopů, komiksového trhu, koncertů, divadel či storytellingu vtahují diváky do jednotlivých událostí, které utvářejí KOMU jako živoucí organismus.

Na výstavu Koma jsme zapůjčili kolem 90 zvětšenin jejich reprodukcí.

Na stránkách festivalu je výstava uvedena takto:

Plzeňská bublanina

Výstava, Malá Amerika 1. patro

Plzeň představuje jeden z uzlových bodů na komiksové mapě České republiky. Díky ateliéru Komiksu a ilustrace pro děti ze zdejší Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara se v Plzni klubou nové talenty, zároveň zde však působí i několik výrazných zavedených tvůrců. Výstava Plzeňská bublanina, která vznikla na půdě místního Gymnázia Františka Křižíka, tak představuje tvorbu trojice z nich – Pavla Trnku, Václava Šlajcha a Vhrstiho.

Nahoru