Profil učitele Brožek Marek

Jméno a příjmení
Marek Brožek

Datum narození
18.1.1976

Motto
Per aspera ad astra

Co nabízím
V dějepise hledání jádra historických událostí v souvislostech a porci vědomostí, které by měl vzdělaný člověk ovládat. V latině jde uvedení mrtvého jazyka do kontextu s živými, hledání podobností, rozšíření slovní zásoby inspirované latinou a nějakou tu informaci o literatuře, mytologii a životě v antice.

Na čem stojím (o co se opírám)
Kdo mě zná, tak ví, že zejména na slepých mapách, tabulkách a grafech, které nás přemisťují v čase a prostoru. Data jsou jen kostrou, která by se bez masa událostí, příčin a následků zhroutila. Latina je brána do další dimenze poznání. Těžký, ale zajímavý způsob myšlení.

Co mám za sebou
Kromě základního vzdělání gymnázium (dalo mi všeobecný přehled), Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (otevřela mi okénko do světa vědy), civilní službu v knihovně (zjistil jsem, že pergamen není pružný), několik měsíců příležitostných prací (například středová čára na silnici mezi Třemošnou a Kaznějovem...),  rok dobrovolné práce s mentálně postiženými v Německu (učil jsem se trpělivosti) a sedm let učení na GFK (učím se ještě větší trpělivosti J) ...

Co dělám teď
Momentálně věnuji hodně času rodině, neboť se v posledních letech zdvojnásobil počet členů. Pokud mám volný čas, rád čtu populárně naučnou literaturu i beletrii, sportuji. Uspokojení nalézám i ve fyzické práci řemeslné povahy. Oborově mě v poslední době zaujala experimentální archeologie a osudy lidstva na počátku jeho vlastních nepsaných dějin.

Kam směřuji
To je otázka těžší než ta Hamletova...

Nahoru