Profil učitele Kaska František

Jméno a příjmení
František Kaska, stejně jako můj děd a otec a ... tím to hasne.

Datum narození
7. 11. 1969 - v mém dětství slavil celý socialistický tábor mé narozeniny průvody a ohňostroji. A počat jsem byl v ovzduší počínající normalizace, proto jsem asi trochu nenormální.

Motto
Těžko vybrat jedno. Tak třeba: „I cesta je cíl." nebo „Užít si je víc, než přežít. Prožít je víc, než si užít."

Co nabízím
Asertivitu, buchty a jiné dobroty, cílevědomost, didaktické dovednosti, empatii a entuziasmus, fantazii a flexibilitu, geniální řešení, humor, chladnou hlavu, intelekt, jistotu, komunikaci, laskavost, mírně nahlodaný optimismus, pochopení, rozum, systematičnost, tvořivost a trpělivost, uvědomělost, vstřícnost, znalosti a zkušenosti, ... a především vrozenou skromnost.

Na čem stojím (o co se opírám)
Stojím si na svém, ale opírám se o lidi kolem sebe.

Co mám za sebou
Třicet šest let ve škole (pokud počítám i mateřskou školku) je poměrně dost (to bych mohl vypadat hůř). Kromě pedagogické fakulty (obor matematika - chemie) a konzervatoře dramatické výchovy řadu seminářů a přednášek „dalšího vzdělávání pedagogů". A možná ještě více seminářů týkajících se divadla a poezie.

Co dělám teď
Když neučím? Hraju amatérsky divadlo (činoherní i loutkové), vedu dětský divadelní soubor (teď už vlastně dva), píšu divadelní hry pro děti (i leccos jiného), zpívám (to trochu umím), hraju na kytaru (to moc neumím), toulám se po vlastech českých (pěšky), čtu (v poslední době dost i knížky pro děti - možná už začínám být infantilní), sleduji filmová a divadelní představení (pokud na nich neusnu), vařím (rád a dobře), hraju volejbal (rád), vedu dlouhé intelektuální debaty s přáteli u kávy či vína (velmi rád), sem tam (pro)hraju šachy, divím se světu (a taky se mu směju).

Kam směřuji
Snad k alespoň nějaké vnitřní rovnováze.

Nahoru