Profil učitele Vozobule Michal

Jméno a příjmení

Michal Vozobule

Datum narození

Narodil jsem se ve stejný den jako Jim Morrison, Sinnéad O´Connor, Bohuslav Martinů a Radek Kalous, ale jiný rok. Narodil jsem se přímo v den, kdy Marc Chapman výstřelem usmrtil Johna Lennona. Den po dni, kdy Československá tenisová reprezentace vyhrála naposledy Davisův pohár. Prostě v arabský den boje za odstranění negramotnosti.

Motto

Když se stádo otočí, chromý beran se ocitá v čele (gruzínské přísloví)

Co nabízím

Snad nějaké znalosti a dovednosti. Snad už i nějaké ty zkušenosti. A doufám, že často neotřelý pohled na dějiny 20. století, politologii a politiku obecně.

Na čem stojím (o co se opírám)

Stojím hlavně na vlastních nohou a opírám se o svou hlavu.

Co mám za sebou

Především nejprve osm dlouhých a z dnešního pohledu i nezapomenutelných let na Gymnáziu Františka Křižíka, kde jsem strávil téměř celá devadesátá léta. Pak pět let vysoké školy v Olomouci spojených s absolvováním oboru politologie a evropská studia. Následovala první větší pracovní zkušenost, když jsem pracoval jako konzultant pro oblast lidských zdrojů v Regionální rozvojové agentuře Plzeňského kraje, kde jsem připravoval a administroval nejrůznější projekty financované zejména z evropských fondů. Vedle toho jsem externě učil dějepis a seminář Evropská unie na GFK a na Fakultě pedagogické Západočeské univerzity předmět sociální plánování a projektování. A pak jsem v roce 2007 nastoupil na GFK do pozice zástupce ředitelky. Vedle toho jsem byl pět let předsedou správní rady Centra protidrogové prevence a terapie, o.p.s.

Co dělám teď

Rád si přečtu zajímavou beletrii i kvalitní odbornou literaturu. Čím dál více ale převažuje ta první, což je dobře. Chodím do kina a divadla a snažím se věnovat i sportu.

Kam směřuji

K otočení stáda.

Nahoru