VERNISÁŽ VÝSTAVY PLZEŇSKÁ BUBLANINA

V úterý 7. června odpoledne proběhla v atriu školy vernisáž výstavy – KOMIKSOVÁ BUBLANINA s podtitulem „Komiks v Plzni žije – žijeme komiksem!“

Po úspěšné výstavě karikaturisty Pavla Kantorka připravilo gymnázium a Středoškolský klub při gymnáziu na letošní červen výstavu věnovanou třem špičkovým současným plzeňským komiksovým výtvarníkům. Své práce tu budou prezentovat Pavel Trnka, Václav Šlajch a vhrsti. K vidění je zde kolem 70 zvětšenin komiksů a knižních ilustrací uvedených autorů. 

Výstavy se osobně zúčastnili Václav Šlajch a vhrsti. Po krátkém kulturním programu pěveckého sboru gymnázia a divadelního souboru prim výstavu zahájili místostarostka městského obvodu Plzeň 1 Ivana Mádlová a náměstci primátora Plzně Martin Baxa a Petr Náhlík.

Výstava proběhne v termínu 7. – 30. června 2016 v atriu Gymnázia Františka Křižíka v Plzni, Sokolovská 54, vchod  je  z centrálního parku U bazénu na Lochotíně. Otevřeno je v  pondělí – pátek: 10:00 – 18:00, sobota – neděle: 14:00 – 17:00. Vstup je zdarma.

Výstavu by měl ukončit workshop pro studenty školy, kteří by si pod vedením těchto profesionálních výtvarníků měli vyzkoušet vlastní tvorbu komiksů.

O výstavě informoval Český rozhlas 2 v „Dobré zprávě“ s Václavem Žmolíkem (čas 13:48).

Výstava probíhá v rámci oslav 25 let Gymnázia Františka Křižíka, která probíhají pod záštitou nám. primátora Martina Baxy a Evy Herinkové.

Výstavu finančně podpořilo statutární město Plzeň a městský obvod Plzeň 1, nad výstavou převzali záštitu náměstek primátora Petr Náhlík a místostarostka MO Plzeň 1 Ivana Mádlová. Reklamní kampaň podpořily Plzeňské městské dopravní podniky – děkujeme!

Nahoru