Výměnný pobyt kvartánů v německém Lauterbachu od 9. do 14. září

V článku naleznete bližší informace ohledně výměnného pobytu kvartánů. 

Pondělí 9. 9. – Odjezd z hlavního vlakového nádraží v Plzni, příjezd a přivítání v rodinách Lauterbachu u Fuldy v Hessensku, ubytování a program v rodinách. Sraz v 6:45 hod.

9.9. – 14.9. Týdenní program zahrnuje projektové vyučování němčiny a angličtiny, historie, chemie, zeměpisu ve škole, poznávací projekty v Lauterbachu a okolí, prohlídku Frankfurtu, jedinečnou exkurzi do solného dolu, sportovní i kulturní aktivity, např. ve stromovém lanovém parku.

Sobota 14.9.– Odjezd studentů z Lauterbachu, příjezd do Plzně v odpoledních hodinách okolo 14:00 na hlavní vlakové nádraží v Plzni.

Přihlášky odevzdejte Marku Brožkovi.

Studenti, kteří absolvují 1. část projektu v Lauterbachu poskytují ubytování, stravování a zajišťují program svým partnerům v jarním termínu 2019.

Cena zahrnuje: doprava vlakem, včetně ICE příplatku. Ubytování, stravování, vstupy zabezpečuje německý partner, našim studentům doporučuji vyměnit si eura jen jako kapesné.

S sebou: Nezapomeňte, prosím, na zdravotní a úrazové pojištění do zahraničí – nezajišťuje škola, občanský průkaz nebo platný cestovní pas. Doporučuji pořídit nějakou maličkost pro hostitelskou rodinu. Dále krom běžného oblečení plavky (dobrovolně) a sportovní oděv a obuv.

Akci organizuje Středoškolský klub ASK ČR při gymnáziu, Gxmnázium Františka Křižíka  v Plzni a Gymnázium v Lauterbachu.

Akce probíhá s podporou Česko-německého fondu budoucnosti a Plzeňského kraje

Nahoru