Zpráva ZŠ

Vážení rodiče, milé děti,

doufáme, že jste zdraví a situaci zvládáte, jak nejlépe to jde. Máme za sebou poměrně turbulentní týden a půl, během kterého jste Vy i my hledali nejlepší možnosti, jak se s celou situací vypořádat. Děkujeme Vám, že se zajímáte, spolupracujete a zastáváte ke své práci ještě další role.

Co se týče výuky, byla dosud v plné kompetenci třídních učitelů a vyučujících daných předmětů a nadále bude. Hlavním komunikačním mediem je stále Škola online a to, na čem se domluvíte s učiteli. Vzhledem k tomu, že současná opatření budou pravděpodobně pokračovat delší dobu, je v zájmu nás všech nastavit systém tak, aby byl dlouhodobý, nepřetěžoval a nabízel více možností komunikace. Využíváme platformu Umíme to (3. - 5. třída), sociální sítě (Facebook, WhatsApp,...), komunikační kanály (telefonní hovory, Skype, FaceTime,…) a připravujeme také další možnosti výuky – např. MS Teams a sdílená videa. Doporučujeme i program České televize UčíTelka a další výukové pořady.

Vzhledem k nutnosti hodnocení jsou některé úkoly povinné a některé budou bonusem za aktivitu. Záleží na pokynech daného učitele. Děkujeme, že s dětmi úkoly kontrolujete a dohlížíte na učení.

Nechceme děti ani Vás zahltit školní prací, samozřejmě ale doporučujeme stanovit určitý denní režim dle Vašich rodinných potřeb. V příloze najdete drobnou inspiraci, co s dětmi můžete dělat jiného. Pokud to lze, využijte svůj čas s dětmi a učte je to, co jim nikdo jiný dát nemůže.

Moc na Vás všechny myslíme a přejeme pevné zdraví a nadhled.

Za GFK ZŠ a ŠD

Ivana Loukotová a Šárka Ženíšková

Náměty na aktivity

 

Nahoru