Kronika


IMG_0181

Golfový turnaj KŘIŽÍK CHALLENGE 2019

Dne 11. 6. 2019 proběhl pro studenty, kteří se účastnili v prvním i druhém pololetí v rámci hodin tělesné výchovy výuky golfu již druhý ročních Golfového turnaje KŘIŽÍK CHALLENGE 2019.

Číst dále
 • 6/20/2019
recs1

Recitační soutěž v českém jazyce

Dne 6. 2. proběhlo školní kolo recitace pro IV. kategorii, které se účastnili studenti tercie a kvarty. Z velkého množství zajímavých textů (hlavně monologů) vybrala odborná porota (Václav Zelenka a Tereza Dubničková) tři postupující do kola obvodního – Alenu Bursovou, Martina Dusíka a Samuela Zengha.

Číst dále
 • 3/5/2019
u řeky Lauter

Kvartáni na výměnném pobytu v Německu

V pondělí 10. září se vydala skupina 18 kvartánů, doprovázena učiteli Markem Brožkem a Václavem Zelenkou, na tradiční výměnný pobyt do německého Lauterbachu. Cesta začala v 8 hodin ráno na plzeňském hlavním nádraží a nebýt zpoždění prvního vlaku, díky němuž jsme nestihli navazující spoj, byli bychom dorazili do cíle včas. I přes malé zpoždění se nám však dostalo vřelého přivítání a po seznamovací aktivitě si studenty rozebrali němečtí hostitelé.

Číst dále
 • 10/10/2018
vv1

Zpráva z akce: „Jak se dělá výstava“

 • Účastníci: Prima B
 • Místo konání: Západočeská galerie – výstavní síň „13“
 • Čas konání: 12.3. 2018 (9-11:30 hodin)

Studenti primy B prostřednictvím výtvarně-vzdělávací dílny získali povědomí o tom, co obnáší příprava výtvarné expozice, jací odborníci a experti se podílejí na dlouhém a náročném procesu příprav, jak se díla vypůjčují, převážejí, ošetřují a vystavují. Přestože pro většinu studentů byly pojmy jako „kurátor“, „grafik“, „kustod“ neznámým pojmem, v závěru akce je studenti dokázali správně používat a vysvětlit.

Číst dále
 • 3/14/2018
Beseda o atentátu na Heydricha s ukázkami autentických zbraní

Beseda Operace Anthropoid s historiky Jaroslavem Čvančarou a Vlastislavem Janíkem o atentátu na Reinharda Heydricha

V rámci cyklu přednášek a besed s názvem „Svět kolem nás“ navštívili 6. února Gymnázium Františka Křižíka historici a spisovatelé Jaroslav Čvančara a Vlastislav Janík. Oba jsou specialisté na druhou světovou válku a zejména na problematiku atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. O tomto tématu již napsali několik knih. Beseda byla určena pro studenty posledních ročníků gymnázia, navštívili ji i další zájemci z řad veřejnosti.

Číst dále
 • 2/12/2018
IMG_8471

Videa z Vánočního koncertu

22. prosince 2017 v naší aule proběhl tradiční Vánoční koncert GFK. Na videa z koncertu nižšího a vyššího gymnázia, včetně fotogalerie se můžete podívat dále v článku.

Číst dále
 • 1/15/2018
Logo GFK rozdělené na písmena (100x66) (2)

Výstava Reformace ve střední a východní Evropě – české země

Gymnázium Františka Křižíka si zápůjčkou výstavy připomíná výročí počátku německé reformace z r. 1517. Reformace, která započala bájným přibitím protestních tezí Martina Luthera na vrata Zámeckého kostela ve Wittenbergu, představuje jeden z nejdůležitějších mezníků v evropských dějinách. 

Číst dále
 • 12/22/2017
Logo GFK rozdělené na písmena (100x66) (2)

Studentské prezidentské volby

Gymnázium Františka Křižíka se zúčastnilo studentské simulace prezidentských voleb, kterou pořádá společnost Člověk v tísni. Ve dnech 12. – 13. 12. měli všichni studenti, kterým bylo v daném čase 15 let, možnost dát hlas svému preferovanému prezidentskému kandidátovi.

Číst dále
 • 12/22/2017
Logo GFK rozdělené na písmena (100x66) (2)

Prezident 21

Jako jediní v republice si studenti Gymnázia Františka Křižíka s.r.o. mohli vyzkoušet tradiční volbu prezidenta republiky a mohli ji porovnat s novým hlasovacím systémem Prezident 21 , který umožňuje voličům dávat až 3 pozitivní hlasy vybraným kandidátům, ale umožňuje i negativní volbu odevzdáním záporného hlasu.

Číst dále
 • 12/22/2017
Logo GFK rozdělené na písmena (100x66) (2)

Beseda s Erikem Taberym

Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. 

Číst dále
 • 12/22/2017
Nahoru