Cyklus hudebních pořadů „Hrajeme si s hudbou“

Další hudební pořad, tentokrát s názvem Hudba a divadlo nás čekal hned po návratu z vánočních prázdnin 6. 1. 2015. Seznámili jsme se s písničkami, provázející divadlo V+W, Semaforu a dalších. Děti si mohly písničky nejen zazpívat, ale následně i jednu z nich dramaticky předvést. 

Hrajeme si s hudbou 1

Přesto, že kluci byli vyzbrojeni meči a dívky se následně vrhaly z věže do hluboké studny, se nikomu nic nestalo a vraceli jsme se obohaceni o další poznatky z oboru hudby.

 

Hrajeme si s hudbou 2

V úterý 3.2.2015 se žáci druhých tříd zúčastnili dalšího dílu z cyklu hudebních pořadů nabízených SVČ „domeček“. Tentokrát se akce konala v tělocvičně, protože na programu byl tanec v rytmu zumby a disca. Tančilo se pod vedením lektorky plných 45 minut s 1 menší přestávkou, takže se děti i zadýchaly a zpotily. Ne všichni proto vydrželi cvičit až do konce. Ukázalo se, že děvčata jsou výkonnější, cvičení na hudbu je více baví a je jim vlastní. Pro některé z nich nebyla zumba novinkou. Většina děvčat zvládala opakování předváděných cviků a tanečních kroků. I někteří hoši se snažili a dokázali si pohyb s hudbou užít. V průběhu cvičení si mohli všichni beztrestně z plna hrdla několikrát zakřičet, což žáky jistě potěšilo, ale nedělalo to úplně dobře přítomnému pedagogickému dozoru. 

 

Nahoru