Divadelní festival BYLONEBYLO – Planá

Od 19. do 21. 10. se soubor IDI-klub zúčastnil 3. ročníku nesoutěžního festivalu dětských divadel v Plané. Deset členů se zúčastnilo celého programu, další tři přijeli na pondělní hraní.

V sobotu jsme zhlédli inspirativní představení pohádky Jabloňová panna. Divadlo jednoho herce představil Jakub Volvarečný, lektor dílny Interpretace. Poté jsme předvedli ostatním účastníkům ukázky Improzápasu a provedli tak i reklamu na naši akci Improlistí. Bez našeho hudebníka Terezky a bez tréninku nebylo vystoupení tak živé jako obvykle, ale část diváků princip improzápasů zaujal.

V neděli probíhaly dílny. Kromě již zmiňované Interpretace ještě Loutka, Gagy a pády a Nonverbální komunikace. Členové IDI se rozdělili, každý absolvoval program dvou dílen a všichni byli více než spokojeni. Večer nás čekala premiéra inscenace místního souboru Kosáci inspirovaná filmem Někdo to rád horké.

V pondělí se uskutečnila představení pro místní ZŠ, konkrétně pět zúčastněných souborů sehrálo šest menších i větších „kusů“, od pohybového divadla, přes autorské výpovědi až po náš divadelní experiment Hexafor (Zlatý kolovrat). Právě diváci na našem vystoupení patřili k nejhorším, také nám chyběla živá hudba, co jsme kdy zažili, také nám chyběla živá hudba, ale samotné představení bylo odvedené slušně.

Vzhledem ke dvěma nocím v tělocvičně a bojovějším podmínkám jsme se vrátili dost unaveni, ale spokojeni ohledně zážitků a družby s dalšími soubory. Na akci se někdy rád podívám, ale to už bude s jiným souborem, protože IDI už nejsou děti.                                                                      František Kaska

Nahoru