Dušičkový pochod 2011

2. 11. 2011

Bolevec - Bolevecké rybníky - Bílá Hora - Pecihrádek - Chlum - Doubravka

18 účastníků, z toho 13 studentů (ze sekundy a kvarty) , prof. - T. Dubničková, P. Šrámková, Z. Novotný

 

dscf4917.jpgJubilejní  10. ročník  Dušičkového pochodu byl na programu právě v den Památky zesnulých - tedy 2. listopadu. Propagace proběhla ve škole včas a ve všech třídách, bohužel účast tomu neodpovídala, a to ze strany studentů i pedagogů.

Sešli jsme se na konečné tramvaje v Bolevci a po krátkém úvodu - připomenutí podstaty tohoto církevního dne,  jsme se vydali na cestu. Abychom i my uctili památku zemřelých, prošli jsme místním hřbitovem a pokračovali směrem k Boleveckým rybníkům a to už dscf4927.jpgza svitu rozžehnutých lampionů. A aby byla vycházka zpestřena a studenti trochu namáhali své mozkové závity, proběhl po cestě kvíz otázek, které se týkaly právě konkrétního místa. Takže padly otázky např. na soustavu zmíněných rybníků, ochranu přírodních celků, významných plzeňských vrcholů a nejbližších kulturních památek. Správné odpovědi pak byly vyhodnoceny a odměněny drobnou sladkostí.

Trasa dále vedla přes Bílou Horu, kde se k nám přidala další účastnice, a dále přes Pecihrádek. Tam se uskutečnila i malá stezka odvahy pro nejmladší účastníky, vdscf4943.jpgšichni ji zvládli bez újmy na zdraví. Po překonání  lávky přes Berounku jsme zdolali i nejvyšší bod našeho putování - Chlum. Při cestě na vrchol (416 m n.m.) jsme posbírali  ležící dřevo a po chvíli stoupání jsme dorazili na vrchol. Bonusem byl pan Ptáček, který nám zpřístupnil rozhlednu i občerstvení, čehož většina z nás samozřejmě využila. Na rozdělaném ohni si každý mohl opéci to, co si přinesl, a po krátkém zahřátí a občerstvení jsme se vydali na krátký sestup směrem ke  konečné trolejbusu na Doubravce.

Tam proběhlo krátké hodnocení akce, rozdání pamětních pohlednic a s přáním na další shledání při 11. ročníku jsme se rozešli.

4. listopadu 2011  Zdeněk Novotný

Nahoru