Dušičkový pochod 3.11.2008

V pondělí 3. listopadu okolo půl páté se dvanáct studentů, čtyři pedagogové a jedna bývalá studentka a současná přítelkyně školy (především jednoho z pedagogů) sešli na konečné tramvaje č. 1 na Slovanech. Odjeli jsme autobusem 51 na konečnou ve Starém Plzenci, odtud jsme se vydali 1,5 km dlouhou cestou ke hradu Radyni. Cestou, protože už se setmělo, jsme rozsvítili lampióny a bylo to krásné.

 

 

duspoch_1.jpgPod hradem jsme kolem šesté rozdělali oheň, odpočinuli si, opekli špekáčky, bonbóny a chleby, mezitím přijela naše hodná paní ředitelka Šárka Chvalová a přivezla čaj, Delisy a svíčky. Bylo poměrně teplo, tma veliká, hrad nasvícený, poletovali kolem něho netopýři, celé to bylo pohádkové a romantické, a tak jsme ho po skupinkách navštívili, každý se bavil podle svého věku a naturelu.duspoch_2.jpg

 

Dorazila také další Šárka Bardoňová s maminkou a malým synovcem, všem se to moc líbilo.

V sedm jsme se vydali tmavým lesem dolů, do Černic na konečnou trolejbusu 13. Bylo to zajímavé a náročné. Neplánovaně jsme se rozdělili na dvě skupiny. Sedm studentů sekundy a primy pod vedením Františka Kasky se nudně a nekreativně drželi značky a došli 3,5 km do Černic, odkud nás hodný pan Řepík Jan popovezl na konečnou tramvaje, protože měl velké auto a my malé zpoždění. Druhá skupina, ve které byli starší studenti a pedagogové, se vydala objevovat nové možnosti zpáteční cesty a v lese vyrazili delší, zato mnohem horší trasou. Nicméně dorazili zanedlouho po nás, také plni zážitků. A protože jsme o ni neměli strach (byli v ní samí zkušení turisté a vůdci - Zdeněk Novotný, Vlasta Šantora, Petr Jindra), tak jsme byli klidní a nepřekvapilo nás, že přece jen dorazili. Každý účastník dostal pamětní pohlednici a rozešli jsme se domů. Bylo necelých devět. 

duspoch_3.jpgZávěrečné hodnocení akce proběhlo v provozovně U Králů, kam dorazil i další člen vedení, který ale na žádný pochod nešel. Akce byla opět úspěšná a hodláme ji, v mírné obměně, opakovat.

Závěrečné pochvaly: 

Studentům prvního ročníku za poctivý přístup k přípravě a průběhu akce.

Všem chlapcům a mužům za sběr dříví a rozdělání ohně.

Skupině A za dodržení trasy (že se neztratili).

Skupině B za kreativní změnu trasy (hlavně, že se nakonec našli). 

Všem přidruženým účastníkům za obohacení akce jejich osobami a přínosy.

Všem pochodujícím účastníkům za nasazení a energii, kterou vložili do akce.

František Kaska

Nahoru