Golfový turnaj KŘIŽÍK CHALLENGE 2019

Dne 11. 6. 2019 proběhl pro studenty, kteří se účastnili v prvním i druhém pololetí v rámci hodin tělesné výchovy výuky golfu již druhý ročních Golfového turnaje KŘIŽÍK CHALLENGE 2019.

Do turnaje, který se odehrál na devíti jamkové akademii golfového resortu Darovanský dvůr se přihlásilo 15 studentů a hrálo se ve 4 smíšených flightech. Po úvodním rozehrání na darovanském odpališti jsme vlastní turnaj zahájili v 9:30 canon startem z jamek číslo 1, 6, 7 a 9.

Vlastní hra byla velmi dramatická a všichni studenti si mohli na vlastní zkušenost ověřit záludnosti a problémy, se kterými se mohou na hřišti setkat oproti tréninkovým plochám a odpališti (postoj ve svahu, zabořený míč, míč špatně hratelný, …). Dramatičnost byla ještě umocněná tím, že si už během hry na druhé jamce uvědomili, že dostat golfový míček první ranou na green nemusí vždy končit výhrou jamky, ale i klidně prohrou.

V kategorii žen se na prvním místě po rozstřelu umístila Karolína Foldová s počtem ran 43, na druhém Rebeka Hudáčková také s počtem ran 43 a třetí místo obsadila Aneta Havlová s počtem ran 44. Mezi dámami poměrně těsný výsledek.

Kategorii pánů naprosto s přehledem vyhrál golfový nováček Ondřej Sochor s celkovým počtem 38 ran, druhé místo patřilo také po rozstřelu jako u žen Matyáši Rudolfovi a Martinu Pytlíkovi, kteří zahráli shodně 53 ran.

Vzhledem k tomu, že i počasí nám velmi přálo, tak jsme si to všichni naprosto skvěle užili. Všichni zúčastnění naprosto potvrdili, že pokud by měli zájem, klidně by mohli získat tzv. zelenou kartu.