Lyžařský zájezd - Alpy 2010

Ubytování - Rakousko, v penzionu Brunhilde Laschalt v městečku Fusch

Lyžování - Kitzsteinhorn, Schmittenhőhe v oblasti Zel lam See Kaprun

Počet účastníků: 26, z toho 7 studentů, 3 absolventi, 3 profesoři a další příznivci lyžování. Vedoucí zájezdu byl pan Zdeněk Novotný.

p3060170.jpgZájezd se uskutečnil tradičně ve spolupráci s cestovní kanceláří Louda Tour. Odjížděli jsme ve čtvrtek 4. března v 15.00 z Mikulášského nám. směrem na Folmavu, přes Německo na Salzburg. Naším cílem byly letos bílé pláně v oblasti nejvyšší rakouské hory Grossglockneru - populární Europassportregion. Toto středisko se nachází ve výšce 757 - 3029m a celkem nabízí 130 km sjezdových tratí a 58 lanovek a vleků.

Region se skládá ze dvou částí - jedná se o ledovcové středisko Kaprun - Kitzsteinhorn a oblast  Zelll am See - Schmittenhőhe.

Příjezd do Fuschu byl kolem 21.00. Po ubytování již nikdo netoužil po dalším programu a p3080178.jpgrád se uložil k odpočinku. V pátek jsme lyžovali ve středisku Kitzsteinhorn. Upravené bílé pláně to sice byly, ale počasí nás zklamalo. Vzhledem k poměrně vysoké  nadmořské  výšce byla celá oblast v mlze a teplota - 18 stupňů  s větrem také nebyla zrovna optimální. Nicméně každý měl možnost vybrat si tu svou sjezdovku a tam předvádět své dovednosti, případně odpočívat v pohodlné restauraci s velkou nabídkou rozmanitého občerstvení.

Druhý a třetí den jsme využili předností níže položeného střediska - Schmittenhőhe. Počasí se umoudřilo a především v neděli jsme konečně  zdolávali svahy  za slunečného počasí a zároveň se mohli pokochat i nádhernými výhledy na okolní vrcholy včetně Grossglockneru.  Středisko nabízelo každému spoustu možností ve výběru sjezdovek, o dalším zajištění nemluvě. Výhodnější bylo sjíždět svahy těžší náročnosti vzhledem k poměrně hustému provozu na sjezdovkách. Myslím, že mohli být spokojeni i nejnáročnější lyžaři i snowboardisté.

p3080186.jpgPo skončení lyžování jsme zabalili „nářadíčko" a vydali se na zpáteční cestu k domovu. Ten nás přivítal kolem 23.00, kupodivu i ten čerstvě zasněžený.

Závěrem bych chtěl poděkovat studentům, kteří bez větších problémů dodržovali pravidla pobytu i bezpečného pohybu na sjezdovkách, takže jsme dojeli všichni v pořádku a bez újmy na zdraví. Zároveň patří poděkování i organizátorům a průvodci Arnoštu Žákovi, který se o nás perfektně staral po celou dobu zájezdu.

 

10. března 2010                 Zdeněk Novotný

Nahoru