Lyžařský zájezd – Alpy 2011

Termín: 4. - 7. 3. 2011

Místo: ubytování - Rakousko, ubytovna Dangl v městečku Pfunds

Lyžování: Rakousko, Itálie, Švýcarsko

Počet účastníků: 21, z toho 4 studenti, 5 absolventů, 2 prof., další příznivci lyžování

Vedoucí zájezdu: Zdeněk Novotný

p1010048.jpgZájezd se uskutečnil tradičně ve spolupráci s cestovní kanceláří Louda Tour. Odjížděli jsme tentokrát v pátek 4. března ve 14.00 z Mikulášského  nám. směrem na Folmavu, přes Mnichov do Rakouska. Kolem 22. hod. jsme dorazili do nám již známého městečka Pfunds, kde jsme byli celý zájezd ubytováni. Nespornou výhodou tohoto střediska byla  jeho poloha - leží totiž na pomezí Rakouska, Itálie a Švýcarska, což umožňuje využití lyžařských středisek ve všech jmenovaných státech.p1010049.jpg

V sobotu jsme tak navštívili již několikrát námi vyzkoušený areál Nauders v Rakousku. Zvláště v ranních hodinách byl požitek z jízdy násoben perfektním počasím, upravenými sjezdovkami a malým počtem ostatních návštěvníků. Jedinou skvrnou byl úraz jedné z účastnic, která vyzkoušela i místní zdravotnické služby. 

Druhý den jsme přejeli do italského střediska Schöneben, podmínky byly opět skvělé a každý se mohl vyřádit dle svých schopností a dovedností. Bohužel i zde jedna z účastnic neodolala pokušení svézt se na saních a využít služeb první pomoci. V tomto případě byl zásah jednodušší a snad také bez větších následků.

p1010060.jpgNa třetí den jsme zařadili novinku, areál, který jsme doposud nenavštívili. Jednalo se o Silvrettu na pomezí Švýcarska a Rakouska. Tato bílá aréna Samnaun - Ischgl patří k nejrozsáhlejším ve východních Alpách a jedná se v pravém i přeneseném slova smyslu o lyžování bez hranic. Je zde kolem 240 km upravených sjezdovek, kapacita vleků více jak 50 tis. osob za hod., technickou raritou je dvoupatrová kabinková lanovka, většina tratí se nachází ve výšce přes 2000 m, což je záruka kvalitních sněhových podmínek.

Po skončení lyžování jsme se po krátkém nákupu ve švýcarské bezcelní zóně vydali na zpáteční cestu k domovu. Do Plzně jsme dorazili kolem jedné. 

Závěrem bych chtěl poděkovat paní Loudové, která se o nás celý pobyt výborně starala, Heleně Steiningerové za překladatelské služby a nakonec i všem účastníkům za bezproblémový průběh zájezdu.                                                          Zdeněk Novotný

Nahoru