Lyžařský zájezd - Alpy 2013

Termín: 1.- 4. 3. 2013

místo: ubytování - Rakousko, hotel Zur Post v městečku Pfunds

počet účastníků: 20, z toho 5 studentů, 2 prof., další příznivci lyžování

p3040010.jpgZájezd se uskutečnil tradičně ve spolupráci s cestovní kanceláří Louda Tour. Odjížděli jsme tentokrát v pátek 1. března v 13.30 z Mikulášského nám. směrem na Rozvadov, přes Mnichov do Rakouska. Kolem 21. hod. jsme dorazili do městečka Pfunds, kde jsme byli celý zájezd ubytováni. Nespornou výhodou tohoto střediska je jeho poloha - leží totiž na pomezí Rakouska, Itálie a Švýcarska, což umožňuje využití lyžařských středisek ve všech jmenovaných státech. Navíc ubytování bylo letos opravdu luxusní - hotel Zur Post byl perfektně vybaven, včetně bazénu a wellnes, jídlo bylo skvělé a nechyběla mu ani výtečná estetická úroveň.  

V sobotu jsme tak navštívili již několikrát námi vyzkoušený areál Nauders v Rakousku. Zvláště v ranních hodinách byl požitek z jízdy násoben perfektním počasím, upravenými sjezdovkami a menším počtem ostatních návštěvníků. Večer pak někteří z nás využili možnosti relaxace v již zmíněném wellnes zařízení našeho hotelu.

Druhý den jsme přejeli do italského střediska Schöneben, sněhové podmínky byly opět výborné, každý se tak mohl vyřádit dle svých schopností a dovedností, navíc vše bylo umocněno skvělým počasím. Jediným nepříjemným momentem byla v tomto atraktivním areálu nehoda jednoho studenta s nezodpovědným cizincem, který sice zavinil srážku, ale sám na to doplatil vážným zraněním. Naštěstí náš primán z tohoto karambolu vyvázl jen s nepatrnými následky - naraženými zády a poškrábaným prknem. I tento večer jsme využili k regeneraci sil bazénu a sauny a přesvědčili se o tom, že výborně připravené a chutné večeře patří k běžnému standardu našeho hotelu.   

p3040031.jpgPoslední den jsme se opět vrátili do Rakouska, a mohli tak využít všech předností, které nám nabídlo atraktivní středisko Serfaus/Fiss/Ladis. Tento lyžařský areál má vysokou úroveň s více než 180 km kvalitních sjezdových tratí, které jistě uspokojily i ty nejnáročnější lyžaře. Zajímavostí je určitě přeprava z parkoviště - a to ultramoderní podzemní dráhou. I tento den nám přálo počasí, každý účastník si mohl vybrat nejen svou sjezdovku, ale i svůj areál, pokud se nebál, že zabloudí a nenajde cestu zpět na naše parkoviště.        

Po skončení lyžování jsme se opět přesunuli metrem na parkoviště, po sbalení všech věcí a po krátké zastávce u nákupního střediska jsme se vydali na zpáteční cestu k domovu. Do Plzně jsme dorazili ještě před půlnocí. 

Závěrem bych chtěl poděkovat paní delegátce Evženii Loudové, která se o nás celý pobyt výborně starala, celé cestovní kanceláři Louda Tour za organizaci zájezdu a nakonec i všem účastníkům za jeho bezproblémový průběh. Jediným negativem tak byl úraz jednoho z účastníků zájezdu, který ale nebyl naštěstí z řad studentů.

Zdeněk Novotný   20. března 2013    

Nahoru