Návštěva v divadle Dialog

Dne 3. a 5. 11. 2008 jsme navštívili představení terapeutických skupin Karlov a Magdaléna v divadle Dialog. Zúčastnily se ho třídy sexta, 2. A a Literární seminář.

Studenti nejprve shlédli krátké (30 - 45 minut) vystoupení, které se v případě Karlova (klienti ve věku 16 - 25 let a matky s dětmi) týkalo běžného života a tabu lásky v komunitě a v případě Magdalény (klienti všech věkových skupin) představení Medvídek Pú (alegorie dětství a vzpomínky na něj - strachy, radosti i starosti).

Po představení následovala v obou případech beseda s klienty i jejich terapeuty, kdy se studenti mohli zeptat na vše, co je zajímá ohledně života ve skupině a drog vůbec.

Představení tohoto druhu se mi zdá mnohem užitečnější, než předávání strohých informací o drogách třídě. Studenti si uvědomují lépe důsledky chování a více o dané problematice přemýšlejí, mají-li před sebou někoho, kdo si takovou negativní zkušeností s drogami prošel.

Nakonec jenom dodám, že naši studenti bývají pokaždé pochváleni jako skvělé publikum s chytrými dotazy, což dle slov obou terapeutických skupin, nebývá už bohužel u dnešních žáků běžné.  Petra Hynčíková

Nahoru