Návštěva v Komorním divadle

Dne 13. 2. 2009 navštívili třídy septima, 3. A a 3. B v doprovodu Petry Hynčíkové, Karolíny Pláničkové a Terezy Říhové Komorní divadlo v Plzni.

komdivk.jpgStudenti (téměř v plném počtu ve všech třídách, takže nás opravdu nebylo málo:)) se stali diváky generální zkoušky hry Jitřní paní od Alejandra Casony. Představení mělo dvě jednání s dvaceti pěti minutovou přestávkou mezi akty. Studenti se po celou dobu chovali naprosto (bez nadsázky:)) vzorně a celé představení hodnotili opravdu velmi kladně.

S přihlédnutím k obsahu (láska a smrt) i formě divadelní hry (symbolismus) jim bylo představení nejen užitečné už tím, že budovu divadla (někteří po dlouhé době:)) vůbec navštívili, tak především tím, že se jich doba vzniku představení i jeho styl bezprostředně týká vzhledem k probírané látce v literatuře. Celé představení s nimi jednotliví vyučující literatury následně rozeberou a více zhodnotí v hodinách českého jazyka.

Nakonec musím všechny studenty, kteří se představení zúčastnili, ještě jednou pochválit za výborné chování a za všechny se těším na další divadlo:)! Petra Hynčíková

Nahoru