Okresní kolo přespolního běhu 2019 v Borském parku

Ve středu 2. 10. 2019 se žáci sext a kvint zúčastnili přespolního běhu, který byl pořádán v Borském parku v Plzni. Chlapecké družstvo bylo složeno z šesti členů a dívčí pouze ze čtyř.

Jelikož jsme vybrali žáky do těch nejvyšších kategorií, čekali naše žáky ty nejdelší naplánované tratě. Pro slečny v nejvyšší kategorii byl připraven běh s délkou 3000m a hoši si zaběhli 5000m. Do těchto běžeckých bojů se vydali jmenovitě Matylda Lošanová, Alena Bursová, Viktrie Bechná, Kateřina Bobysudová a za hochy Juraj Horský, Tomáš Wurfl, Matyáš Martan, Jan Svoboda a Hynek Jurečka. Všichni se dostavili na předem plánované místo včas a bez problémů.

Přímo na závod jsme se dostali až po prvních dvou vyučovacích hodinách, jelikož „naše“ kategorie běželi pochopitelně až na závěr. Hlavní travnatá plocha Borského parku byla zaplněna žáky z ostatních škol a tak jsme si vybrali náš společný styčný bod, ze kterého jsme sledovali hlavní dění a kde jsme se scházeli v mezičasech při zjišťování všemožných informací.

Jako první vyběhly na trať naše slečny, které obíhaly 3 x 1000m. Ač holky makaly, seč jim síly stačily, celkový výsledek po součtu všech našich časů stačil na poslední 9. místo. Hoši vyběhli na tentýž okruh, avšak přidali si 2 kola navíc. Stejně jako holky předvedli hezký výkon, nikdo se nezastavil a charakterově bojoval až do konce. Součet časů hochů stačil na 10. místo z 11.

Důležitá ale byla dobrá nálada a rozvoj morálně volních vlastností v průběhu závodu.