Prvňáčci v ZOO

Prvňáčci v ZOO

Plzeňská ZOO, 21.9.2013, 10:00 - 14:00

 

zoo13a.jpgNa sraz v 10:00 dorazilo množství malých i velkých účastníků:

  • 23 prvňáčků
  • jejich obě třídní učitelky, které nás v tom nechtěly nechat samotné a které jsme využily jako vedoucí týmů
  • 3 studentky ze Septimy jako vedoucí soutěžních týmů
  • „teta" Šárka jako průvodkyně světem zvířat
  • já, jako organizátor jazykových soutěží

Hned na začátku jsme prvňáčky rozdělili do 5 soutěžních týmů a pro snadnou orientaci dětiček i vedoucích týmů jsme je označili barevnými medailemi. Den byl organizován tak, že jsme vždy nejprve prošli určitou část ZOO a průvodkyně Šárka velmi zábavným způsobem vyprávěla dětem o zvířatech. Bylo vidět, že to děti opravdu moc baví, držely se Šárky jako klíšťata, pokládaly jí možné i nemožné otázky.

zoo13b.jpgJá jsem měla připraveno 5 stanovišť s úkoly. Vybrala jsem místa pod střechou, protože počasí bylo poněkud nevypočitatelné. Úkoly byly připraveny tak, aby týmy nesoutěžily mezi sebou, ale aby plnily úkol v týmu. Za splnění dostávaly další medaile.

Úkoly:

  1. jazykové pexeso (téma zvířata)
  2. závod s gepardem (čísla 1,2,3 - odpočítávání na startu)
  3. jazykové „čoveče" (barvy, zvířata)
  4. skládačka u tygra (zvířata, části těla)
  5. koláž na statku (divoká x domácí zvířata)

zoo13c.jpgZávěr: Den v ZOO se velmi vydařil, děti byly nadšené, fandily si navzájem. Prokázaly velmi dobrou znalost barev a běžných zvířat. Vedoucí týmů fungovaly výborně, dokonce nad rámec svých „povinností" a často i fyzických možností. A Šárka byla prostě výborná vypravěčka.

Doporučení: Zařadit mezi pravidelné akce pro první třídy. Klidně o dvě hodiny prodloužit. zoo13d.jpgAkce měla být původně do 16:00, ale z důvodu nejistého počasí jsme ji raději zkrátily, což byla škoda, protože závěr byl poněkud uspěchaný. Děti by klidně zvládly hrát si v ZOO i déle.

Jarka Tůmová

Nahoru