Seznamovací víkend Plasy 2013

Seznamovací víkend - Plasy

Seznamovací víkend proběhl netradičně ve složení: primy + první třídy, a také v novém prostoru -v rekreačním středisku Máj v Plasích. Tábor prochází celkovou rekonstrukcí a vylepšováním a z hlediska ubytování, stravování a dalších služeb ho můžeme směle doporučit na příští akce.

 

S bezmála padesáti studenty prim A a B pracovalo šest pedagogů (Jana Plachá, Markéta Křížková, Šárka Chvalová, Šárka Bardoňová, Jája Tůmová a František Kaska), program byl bohatý.

V sobotu po příjezdu proběhly tradičně seznamovací hry po třídách, pak se všichni ubytovali a šli na oběd. Po obědě následovala výroba triček (tedy jejich potisku) a někteří primáni si tričko dokázali i obléknout (jiní si ho odvezli domů pro panenku či mladšího sourozence). Poté jsme připravili také již tradiční Finský závod smíšených čtveřic (svázaných k sobě) a v jehož závěru nás překvapil neplánovaný polní pych (kukuřice). Před večeří pak připravovaly jednotlivé pokoje kulturní program na večer. Po večeři přišlo první povídání s třídními profesorkami - o škole, o výuce, rozvrhu, školních řádech apod. a poté již avizovaný kulturní program. Skupinky primánů předvedli nám i ostatním herecké a improvizační etudy, hry, soutěže, tance i autorskou pohádku. Oproti minulým letům nasadili účinkující vysokou laťku. Pak už jen večerka, lehce umýt a šup do postýlek.

sezvik13b.jpg

V neděli dopoledne bylo druhé kolo povídání s třídními (pravidla a příprava slavnostního zahájení), vycházka do Plas spojená s návštěvou minigolfu, odpoledne pak týmové úkoly (laťka, šachovnice, pavučina, příšery, malování, výměna týmů), které prověřili schopnost dětí domluvit se a spolupracovat. Před odjezdem jsme ještě stihli společné foto a tradá domů.

Přestože všechny nové i staré části programu byly zajímavé a přínosné, v budoucnu bych z časových důvodů jednu z aktivit vynechal (ve větším poklidu si pak užijeme a dozažijeme ty ostatní).        František Kaska

Nahoru