Škola v přírodě - prima A a prima B

ŠVP 2012/2013 - prima A, prima B

Pedagogický dozor: Loukotová, Plachá, Samuelová, Siegl

Místo: Antýgl, termín: 22.6. - 26.6. 2013

 

svpsu13a.jpgDne 22. 6. 2013 jsme se sešli v 13:45 na parkovišti u zadního vchodu do školy, kde na nás již čekal autobus. Odjíždělo s námi 33 dětí, ale to se ještě mělo změnit. Odjezd byl ve čtrnáct hodin a na Antýgl jsme dorazili dvě hodiny na to. Studenti se ubytovali v pokojích po 2 - 5ti. Některé pokoje měly vlastní sociální zařízení, ostatní museli přes chodbu. Celková kvalita ubytování byla vzhledem k ceně velice dobrá. Stejně tak i strava, kterou si studenti po ukončení akce snad nejvíce pochvalovali. Děti měli zajištěné stravování 5x denně. svpsu13b.jpgBěhem prvního dne se stačili všichni rozdělit do skupin a vytvořit si týmová trika s keltskou tematikou, která zaštiťovala celou školu v přírodě. Po večeři se šli všichni provětrat kolem plavebního kanálu a pí Loukotová neodolala a skočila tam celá. Ve večerních hodinách potom dorazili ještě tři studenti a rozšířili tak naše řady.

svpsu13c.jpgV neděli ráno doplnil v brzkých hodinách kolektiv učitelů Jakub Siegl, a ta pravá švp mohla začít. Čekal nás přechod od Antýglu do Prášil, kde jsme měli domluvenou exkurzi do Archeoparku Keltoi. Cesta byla velmi příjemná, jen ty neustálé dotazy, týkající se právě ušlých kilometrů či těch, co nás ještě čekají, byly ubíjející. Nakonec jsme ale do Prášil dorazili včas, upekli jsme si buřty v jednom z keltských obydlí a šup do práce. Studenti si ve skupinách mohli vyzkoušet různé dovednosti a soutěže, které ovládali staří keltové - všichni si to bezvadně užili (včetně učitelů - zejména souboj s mečem a štítem zaujal pí Plachou). Po této milé návštěvě na nás již čekal autobus, který nás zavezl zpět na Antýgl. Ve večerních hodinách se ukázalo, že ne všichni jsou z ocele - Max Frank svpsu13d.jpgnám onemocněl a musela si jej vyzvednout rodina. V pondělí ráno se naše stavy rozšířily ještě o Honzu Pilaře a tím všechny rošády skončily. V pondělí nás čekal okružní výlet po krásách Modravska - Jezerní slať, Javoří pila, Modrava a zpět do Antýglu. Bylo pošmourno, ale nepršelo - zkrátka ideální melancholická atmosféra, která dělá Šumavu Šumavou. Poslední celý den jsme trávili rozděleni na dvě skupiny - na ty, co už nemohou, a na ty, co ještě mohou. První skupina vyjela do Kašperských Hor projít muzea, druhá potom odjela do Kvildy, kde navštívila středisko NP Šumava a pak došla zpět po svých do Antýglu přes Tříjezerní slať a Horskou Kvildu.

svpsu13e.jpgBěhem všech proběhnuvších dnů plnily děti v rámci skupin úkoly (drátkování, malba na kameny, poznávání přírodnin...), za které získávaly body, které jsme odměňovali zlatými valouny. Ty se poslední den sečetly a tak jsme poznali vítěze celé švp. Ti si přišli na nejvíce laskomin, které dokázali zpodsívat již během krátké procházky na Turnerovu chatu. Touto procházkou jsme symbolicky zakončili švp 2013 a hurá domů! Tam jsme dojeli v 16:30.             Jakub Siegl, Jana Plachá

 

svpsu13f.jpgsvpsu13g.jpgsvpsu13h.jpgsvpsu13j.jpg

Nahoru