Zpráva z akce KŘIŽÍKŮV DIVADELNÍ PODZIM

9. října 2019 v prostorách školy od 10 do 14 hodin proběhl, a to velmi úspěšně, nultý (tedy zkušební) ročník divadelního festivalu. Filosofií bylo nabídnout studentům GFK kvalitní divadelní zážitky uplynulé sezóny, které jsou prací dětských a studentských souborů a naopak, souborům umožnit, aby si zahrály před „nepřehlídkovým publikem.

Což se do značné míry podařilo. Někteří hosté nám v průběhu příprav bohužel odřekli, z toho důvodu jsme zrušili odpolední představení (neboť nebylo jisté, že by soubory měly nějaké diváky). Hosté z Plané i z magistrátu (vedoucí odboru školství) či UMO 1 (místostarostka) byli velmi spokojeni a akci podpoří i do budoucna.

Osvědčilo se střídání prostor atria a auly, což umožnilo hladký průběh příprava a vystoupení – opadly prostoje.

Rádi bychom tuto akci zařadili mezi skutečně tradiční. Do budoucna je možné uvažovat o dřívějším termínu (počasí) a průběžně pracovat na dramaturgii (vytipovat a včas pozvat více hostů). Rádi bychom festival otevřeli plzeňským školám a veřejnosti. S tím souvisí i jeho délka a propojení s možností prohlídky výstavy.

Pochválit musíme nejen účinkující, ale i diváky, kteří byli pozorní, vnímaví a otevření a spolupracujícího technika Jana Strnada.

Akci zajišťovali František Kaska a Jan Hosnedl, Tereza Stupková a Václav Zelenka.

Nahoru