Zpráva z šachového turnaje GFK

Dne 25. února 2010 se konal už devátý ročník Šachového turnaje GFK. Po vlažnější loňské účasti se letos rozhodlo zahrát si šestnáct studentů a učitelů GFK. (Původních zájemců bylo dokonce ke dvaceti, ale na poslední chvíle ze zdravotních či rodinných důvodů někteří účast odřekli.)

Hrál se opět turnaj jednotlivců podle dvoustranného pavouka. Turnaj probíhal v zasedací místnosti GFK od 13 do 16 hodin. Každý hrál minimálně čtyři partie. Probíhaly jasné hry, ale i napínavé souboje, některé zradil čas (15 minut pro jednotlivce), byli jsme i svědky dvou patů. Díky turnaji se utkali ostřílení borci s šachovými nováčky.

Vítězství Tomáše Jarolímka ze sexty nikoho nepřekvapilo, zato stříbro Filipa Holého z kvarty je příslibem do dalších let - Filip totiž v cestě do finále vyřadil i nejlepší šachisty IV.A  a oktávy - Marka Matase (bronz) a Andreje Suchánka (4. místo). Nadějně se ukázali i nováčci z primy (třída s největší účastí) - Jakub Bobysud získal 7. místo, a také z I. ročníku - 8. místo obsadil Marek Ĺuptáčik.

sachy_2.jpgŽeny a dívky GFK reprezentovala na turnaji jen Natálka Hulánová z primy, nicméně bojovala statečně. Jediný zástupce  profesorského sboru GFK (organizátoři si zahrát nestihli) byl Michal Vozobule (a za to mu dík).

Dva medailisté našeho turnaje budou reprezentovat GFK na Šachovém turnaji soukromých středních škol v Praze.

Nejlepší šachisté si odnesli drobné ceny, všichni pak diplomy, případně nějakou sladkost k doplnění energie. Věříme, že za rok se opět setkáme a strávíme s šachovými figurkami hezké odpoledne.                   František Kaska a Zdeněk Novotný