Zpráva ze soustředění divadelního souboru ZATÍMBEZEJMÉNA

Pátek 30.3.

Bylo nás 11. Dojeli jsme autobusem do Kralovic a pakdiv2.jpg minibusem do Kožlan. Po krátkém bloudění a návštěvě jiného tábora jsme našli rekreační zařízení Ve Mlejně. Paní správcová nás mile přivítala, kluci dostali šestilůžák, děvčata dva menší pokoje a já samotku se třemi lůžky. 

Pak dorazila Zuzka s tátou a rekvizitami (takže nás bylo 12) a dali jsme si večeři (rizoto). Pan kuchař rád solí a koření a do všeho dává hodně cibule, body však získal, když nechal naše herce rozhodnout, co má vařit v sobotu a v neděli. Vybrali špagety, kuřecí řízek a buchtičky div1.jpgse šodó (zřejmě doufali, že do nich cibuli nepropašuje). Po krátkém vytrávení probíhal večer překvapení. Velký úspěch měly pantomimické výstupy dirigované Alešem, jablečná bábovka od Bety byla skvělá, potěšily hudební vstupy, improvizační cvičení Abeceda i hra Na Slepouna. Anička nás (některé) vyděsila (vypadala o něco hůře, než obvykle). Pak jsme si zazpívali s kytarou a šli spát.

 

div6.jpgdiv5.jpgSobota 31.3.

Ráno všichni vstali bez reptání. Přijela Nidiv4.jpgkol (a bylo nás 13). Rozcvičili jsme se Heja-hají, Killerem a Rytmickým strojem.  Začali jsme zkoušet nové obrazy, byly rozdány další části textu Malý Alenáš. Atmosféra tvůrčí a soustředěná. K obědu špagety. Po poledním klidu vycházka, chtěli jsme dojít na blízkou farmu, kde chovají koně, leč déšť a kroupy nás v polovině otočily a tak jsme se po hodině vrátili do chaty. Další práce na inscenaci už probíhala méně soustředěně a rušněji, leč „zkažené sny" se poměrně vyvedly a zvedly nám náladu. Po večeři jsme opět hráli improvizační cvičení a hry, pak večerní očista, pro zájemce tajemný příběh na dobrou noc a spánek (tentokráte to některým trvalo déle - tedy usnout)

div8.jpgNeděle 1.4.

Budíček (tentokráte to některým trvalo déle - tedy vstát). Po snídani divadelní rozcvička inscenování druhého obrazu a závěru. Někteří vyvedeni aprílem. Oběd (kuřecí řízek), polední klid, pak čtená zkouška kompletního textu + fixace. div7.pngPalačinky k svačině (ňam), úklid, balení. Pak přijel pan Havlovic a odvezl nám rekvizity, nástroje a Adama do Plzně (a bylo nás zase 12). Loučení se správcovic rodinou proběhlo rychle a srdečně, pak jsme odjeli autobusem. Nikol vystoupila v Kaznějově (a bylo nás zase 11). Dorazili jsme živi a skoro zdrávi - na některých byly znát počátky nachlazení.

Hodnocení místa pobytu: 75%
Hodnocení akce:  90%

Zapsal:  František Kaska

Nahoru