Výlety ve 3.A

V úterý se třetí třídy vydaly objevovat plzeňské památky. Využili přitom připravené stezky od infocentra města Plzeň s názvem Kudypa dál, která vede centrem Plzně a děti při tom plní různé úkoly. Musejí například sledovat plzeňské budovy a všímat si různých kreseb na nich nebo vyhledávat informace na informačních tabulích. Stezka vede od informačního centra na náměstí Republiky až k soutoku řek Mže a Radbuzy u fotbalového stadionu. Cestou jsme navštívili většinu významných plzeňských památek a za vyluštění tajenky získaly děti v infocentru pěknou odměnu.

Ve středu se třídy 3.A a 4.A vypravily na výlet do Starého Plzence, kde je čekala, letos úplně první, prohlídka rotundy Sv. Petra a Pavla. Paní průvodkyně byla velmi milá a děti se dozvěděly něco o historii Starého Plzence. U rotundy jsme si udělali malý piknik a pak jsme se ještě vydali na naučnou stezku Plzeň a kupci, kde děti cestou plnily různé úkoly. Jelikož bylo velké teplo, tak jsme celý výlet zakončili točenou zmrzlinou v Plzenci na náměstí.

Ve čtvrtek se třída 3.A vypravila do Depa 2015, kde si děti vyzkoušely stopovací hru Industriální stezka, na které se dozvěděly něco o historii areálu depa a následně nás čekala expozice Tajuplný les. Světelná expozice Tajuplný les byla interaktivní a děti si mohly spoustu věcí vyzkoušet, a tak i celá jedna hodina, kterou jsme mohli v expozici strávit, utekla jako nic a nám se nechtělo ven.

Nahoru