Aktuality Základní škola


bezfrazi

Vzory vzorům

REPORTÁŽ

Prázdniny končí, nový školní rok začíná.

Číst dále
  • 9/23/2021
IMG_7157

Letní dětský tábor Rokle z.s.

Již po čtrnácté se v letošním roce konal dětský letní tábor Rokle z.s. opět v krásném prostředí na řece Střele na Železném Hamru. Byli jsme rádi, že po problematickém školním roce jsme mohli tento tábor uspořádat a umožnit dětem sportovní, výtvarné i další zážitky.

Číst dále
  • 7/14/2021
IMG_20210625_121743

Projektový den 5.B

Zkušení lektoři z firmy NVIAS navštívili žáky z páté třídy. Projekt byl zaměřený na rozvoj spolupráce, kreativitu, elektrotechniku a programování.

Na začátku dne byli žáci seznámeni s tím, jak vzniká firma. Rozdělili se do týmů a přemýšleli nad jejím názvem. Mít ale dobrý nápad k podnikání nestačí, a proto bylo důležité žákům předat podrobnější informace. Chod firmy totiž ovlivňují investice, nové příležitosti, stejně tak možná rizika a hrozby. Ty byly součástí kol, ve kterých projekt probíhal.

Číst dále
  • 6/28/2021
prvnacci_GFK (1)

Výlety v prvních třídách

Během tří výletových dní zažili prvňáčci plno dobrodružství. Na Šídlováku hledali mince piráta Černého Vouse a opékali buřty. Druhý den si prohlédli zoologickou zahradu. Poslední den si prošli pátračku na Homolce a v D aréně skákali na trampolínách nebo se vozili na obřích skluzavkách.

Číst dále
  • 6/8/2021
3_A 1

Výlety ve 3.A

V úterý se třetí třídy vydaly objevovat plzeňské památky. Využili přitom připravené stezky od infocentra města Plzeň s názvem Kudypa dál, která vede centrem Plzně a děti při tom plní různé úkoly. Musejí například sledovat plzeňské budovy a všímat si různých kreseb na nich nebo vyhledávat informace na informačních tabulích. Stezka vede od informačního centra na náměstí Republiky až k soutoku řek Mže a Radbuzy u fotbalového stadionu. Cestou jsme navštívili většinu významných plzeňských památek a za vyluštění tajenky získaly děti v infocentru pěknou odměnu.

Číst dále
  • 6/8/2021
výlety 3

Výlety ve 4.B

Žáci naší třídy se rozdělili do čtyř skupin a naplánovali pro ostatní týmy nejen trasu, ale i zábavné úkoly. Musely přitom vycházet ze znalostí o zvířatech i zkušeností s prostředím zoo.

Zpestřením nepochybně bylo několik hřišť, která se v areálu nachází.

Cílem byla samostatnost, převzetí odpovědnosti, spolupráce, plánování a splnění úkolů ve stanoveném čase.

 

Číst dále
  • 6/8/2021
3_B (3)

Výlety ve 3.B

V pondělí jsme ve škole společně s lektory  Animánie tvořili krátké filmy na téma Plzeňské pověsti – Andělíček pro štěstí. Děti si samy sepsaly příběh, navrhly a vytvořily loutky a zpracovaly celý film.

V úterý jsme se vydali na náměstí a do jeho okolí po jednotlivých stanovištích stopovačky. Viděli jsme velké množství zajímavostí, kterých jsme si dříve nevšimli. Na konci jsme dostali drobnou odměnu a vychutnali si vynikající zmrzlinu. 

Ve středu nás čekala návštěva ZOO. Těšili jsme se hlavně na tučňáky, ale samozřejmě jsme si prohlédli s nadšením i jiná zvířata, koupili si pamětní mince a výlet si báječně užili.

Číst dále
  • 6/8/2021
druhé třídy 5

Výlety ve druhých třídách

Týden od 31. 5. do 4. 6. jsme si užili ve společnosti přírody.

V pondělí si pro nás paní učitelky připravily projektový den o včelách. V úterý jsme své znalosti využili a rozšířili v Arboretu Sofronka, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí nejen o včelách, ale i daňcích a o ekosystému les. Ve středu nás navštívili lektoři z Animánie. Pozorovali jsme rostliny, jejich život a komunikaci. Společně jsme si vyzkoušeli natočit krátký film o dorozumívání rostlin. Ve čtvrtek jsme se vydali na přírodovědnou procházku do okolí boleveckých rybníků. V pátek jsme zakončili naše přírodovědné pozorování společnou prezentací našich vědomostí. Někteří z nás byli nervózní, ale společně jsme to zvládli. 

 

Číst dále
  • 6/8/2021
Nahoru