Výstava halloweenských dýní

21.11.2022

Ve školní družině jsme letos uspořádali výstavu halloweenských dýní. Návštěvníci výstavy pak sami dýně hodnotili písemným kometářem.

Školní družina na JUNIORFESTU

Školní družina na JUNIORFESTU

10.11.2022

Dostali jsme možnost navštívit s dětmi z družiny promítání filmu v rámci filmového festivalu JUNIORFEST v aule naší školy. Zavítali jsme s druháky a třeťáky na finský rodinný film Bláznivá rodinka. Dobrodružství rodinky Halabalových s jejich psem Křupkou a kočkou Zuzanou nás všechny pobavilo a rozesmálo. Zaujal nás také dabing v podání naší kolegyně z gymnázia.

Podzimní plody ve školní družině

Podzimní plody ve školní družině

4.11.2022

Během měsíce října proběhl napříč družinou projekt Podzimní plody. Každá družina si zvolila svoji cestu v pojetí projektu. Na školní zahradě děti vykopaly brambory. Z nich si upekly bramborové placky, brambůrky a usmažily si vošouchy. Z jablek děti pekly štrůdly a sušily křížaly. Vyzkoušely si poznávání chutí podzimních plodů se zavázanýma očima. Plody ztvárnily také výtvarně.

Závěr roku

Závěr roku

1.7.2022

Závěr školního roku oslavily děti z družiny Chobotnic a Pirátů v pizzerii, kde si vyrobily svoji vlastní pizzu. Salámová, šunková, havaj nebo všechno dohromady. Každopádně si všichni moc pochutnali.

Dětský den ve školní družině

Dětský den ve školní družině

2.6.2022

Ve středu 1. června slavily děti svůj velký svátek. Ve školní družině dostaly lego a různé hry z darů od maminky našich bývalých žáků. Odpoledne si pak děti vyzkoušely různé sportovní aktivity např. lukostřelbu, slalom s míčem, hod na terč, frisbee, fotbal, běh, ťukanou.

Děti si odpoledne moc užily.

Pálení čarodějnic

3.5.2022
S nadcházejícím dnem pálení čarodějnic bylo ve školní družině o zábavu postaráno.
 
Ježibaba Agáta byla pozvána na čarodějnický rej, ale nesplňovala věkové parametry. Už byla stará, nepamatovala si žádná kouzla a ještě ji k tomu myšky rozkousaly kouzelnou knihu. Požádala proto děti o pomoc, aby pomohly nasbírat ingredience na kouzelný lektvar, který ji omladí. 

Velikonoce v družině

27.4.2022

Minulý týden s námi na základce naši ukrajinští spolužáci prožívali křesťanské Velikonoce. Povídali jsme si o zvycích a tradicích, porovnávali je mezi sebou. Vyráběli jsme velikonoční dekorace a barvili vajíčka. O týden později zase naši ukrajinští kamarádi slavili své pravoslavné Velikonoce.

Masopust v družině

Masopust v družině

22.2.2022

V úterý 1. března bude probíhat masopust ve školní družině.

Zábavu si užijem, masku k tomu hned si vem!

Pohádková cesta ze školy

28.6.2021

Vychovatelky ze školní družiny si připravily červnové pohádky pro děti s QR kódy. Každý den v tomto měsíci si mohli rodiče pro své děti nahrát jednu pohádku na cestu domů ze školy.

Den matek

11.5.2021

Na naše maminky jsme si ve školní družině vzpomněli s nadcházejícím Dnem matek.

Čarodějnice

11.5.2021

Nejdříve jsme si přečetli o tradici pálení čarodějnic a pak si vyprávěli své vlastní zážitky. Čekala nás zábavná hra, při které jsme se i trochu proběhli a hledali indicie, podle kterých jsme potom luštili jména čarodějnic na obrázcích. Za správné vyluštění čekala každého sladká odměna.