Program DofE motivuje mladé lidi k osobnímu rozvoji a pomáhá jim získat klíčové dovednosti pro další studium i život. Součástí každé úrovně je dlouhodobá práce na čtyřech oblastech – rozvoj dovednosti, sport, dobrovolnictví a expedice. Právě expedice bývá často tou největší výzvou – vyžaduje samostatnost, týmovou spolupráci a schopnost překonat vlastní limity.
Na bronzové úrovni trvá expedice 2 dny a 1 noc a účastníci musí být zcela soběstační – nést si vlastní vybavení včetně stanu, jídla a vody a splnit předem stanovený týmový cíl.
Naše bronzová expedice se uskutečnila 11.–12. října a vedla z Mladotic podél řeky Střely s přespáním u Rabštejna až do Žihle, odkud se studenti vraceli vlakem zpět do Plzně. Cílem expedice bylo natočit video popisující zážitky z cesty, které bude dále sloužit k propagaci programu DofE na naší škole.
Před samotnou expedicí proběhla řada přípravných schůzek – studenti plánovali trasu, seznamovali se s expedičním vybavením, tábornickými dovednostmi i postupy v krizových situacích. Samotnou cestu už museli zvládnout samostatně, s pedagogickým dohledem pouze na domluvených „meeting pointech“.
I díky příznivému počasí proběhlo vše bez potíží – trasa byla zdolána, cíl naplněn a všichni účastníci prokázali velkou odvahu a vytrvalost. Překonat více než dvacetikilometrovou trasu s plnou výbavou na zádech rozhodně nebylo snadné, ale tým to zvládl s přehledem.
Gratulujeme všem účastníkům k úspěšnému splnění expedice a děkujeme za skvělou reprezentaci programu DofE na naší škole.