Hranice svobody

26.1.2023

Hranice svobody je název netradičního projektu, kterého se zúčastnila kvarta B jako tvůrčí skupina a tercie A jako diváci.

Svoboda, její významy a hranice se staly podnětem k výtvarné, pohybové, hudební a literární tvorbě. Vzniklo tak parádní ucelené představení, které si všichni užili a byli na něj patřičně hrdí.

Kvarta B nejprve prošla přípravnou teoretickou a diskuzní fází, následoval společný úvod a náročný celodenní tvůrčí program ve skupinách. Jedna skupina ztvárňovala tanečně-akrobatické téma pod vedením zkušených akrobatů nového cirkusu. Další skupina tvořila hudební podklad pod vedením zpěvačky Emy Brabcové. Mluvené slovo si připravila chlapecká skupina vedená básníkem Filipem Korytou a dvě skvělá výtvarná díla k tématu vytvořila čistě dívčí skupina kvartánek. Kvartáni dokázali během dopoledne připravit představení, které navazovalo na jejich vlastní asociace se slovem svoboda. Autoři využili akrobatické válce jako rekvizity, pohybové a akční prvky, hudební podklad, akční malbu a recitaci vlastních textů. Vše dokázali spojit do jednoho představení.