František Kaska

Datum narození: 7. 11. 1969. V dětství jsem měl každé narozeniny státem placený ohňostroj. I když se tvrdilo, že slavíme jiný významný den (výzva pro historiky – který?). Ani rok narození nebyl pro Československo nijak pozitivní (které ošklivé období začalo?)

Motta: I cesta je cíl. Nakonec dopadne všechno dobře. A není-li to dobré, není ještě konec. (Báječný hotel Marigold) A zdalipak víš, že normalita je jen mírnější formou slaboduchosti? (Miroslav Holub)

Co nabízím: Snad: otevřenost, podporu, přátelský přístup, toleranci, humor, chuť si hrát i chuť pracovat, kreativitu, empatii, organizační schopnosti. V matematice důraz na komplexní pohled a divergentní myšlení, zapojení her a hádanek, rozvoj funkční a geometrické představivosti, využití programů a aplikací. V chemii (za normálních podmínek) experimenty a skupinovou práci. V logice metodu myšlení a řešení problémů. V OSV komplexní rozvoj osobnosti studenta. V divadelních souborech zábavu, rozvoj dovedností hereckých i improvizačních a spoustu zážitků. Jako zdravotník ošetření drobných zranění a pomoc při problémech těla. Jako člen požární hlídky slib, že vás nenechám uhořet.

Na čem stojím (o co se opírám): Přátelství a další pozitivní vztahy, motivující práce a řada koníčků.

Co mám za sebou: Poměrně velký kus života (zřejmě víc než polovinu). 27 let na GFK. Co se týče vzdělávání, v Plzni jsem vystudoval PF obory matematika a chemie + specializace – dramatická výchova. Dále řadu seminářů a letních škol z oborů, které vyučuji i divadelních. Víc než 60 inscenací, které jsem vytvářel nebo v nich účinkoval.

Co dělám teď: Na gymnáziu vyučuji matematiku, chemii, logiku a osobnostní a sociální výchovu. Vedu divadelní soubory a improvizační týmy. Tvořím divadlo i s dospělými, píšu divadelní hry a básně, hraji na kytaru, zpívám, miluju hádanky a společenské hry, chodím na výlety do přírody, rád čtu a sleduji filmy, hraju rekreačně volejbal či ping-pong, rád vařím a jím (což je dost vidět).

Kam směřuji: Z bodu A do bodu X. O bodu A mám jasné představy, o bodu X už méně jasné. Zatím jsem dosáhl bodů X1, X2, až Xn a jsem tomu rád, splnila se mi většina přání a plánů. Dál se uvidí. Snad směřuji k harmonii.

Další informace

  • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.