TMA a ŽIVOT 2023

17.10.2023

Naskytla se nám příležitost reprezentovat naši školu při interaktivním zábavném dopoledni „Tma a život“ v TJ Lokomotiva, které pořádalo Středisko volného času Radovánek. Akce se zúčastnilo deset škol z Plzně a okolí. Na herní ploše jsme mohli sledovat soupeření šestičlenných týmů, které se utkaly ve vědomostním kvízu, ve skládání puzzle, v určování hodnoty mincí a překážkových dráhách.

Jednotlivé hry byly vždy ztížené o to, že někteří soutěžící museli mít zavázané oči a museli se tak spolehnout na pomoc svých kamarádů. Náš tým ve složení Viki Arias (prima B), Matyáš Soukup (prima A), Lukáš Kolář (sekunda A), Luboš Benetka (sekunda B), Zuzka Hanzelová (5.A) a Vítek Rubricius (5.B) skončil na krásném 7. místě. Velkou pochvalu si také zaslouží fanouškové z pátých tříd, kteří svým hlasitým povzbuzováním podporovali tým i v těžkých chvílích. Neobvyklým zážitkem pro všechny bylo to, že jsme si při zahájení mohli všichni nasadit škrabošky na oči a na chvilku si tak přiblížit svět nevidomých. Děkujeme, že jsme mohli být součástí této akce a mohli jsme si zase více uvědomit, že zrak je pro nás opravdu důležitý.